Publicat 14 Apr 2021 | Expiră 14 Mai 2021

Buyer / Responsabil cumparari

1 post

Candidatul ideal

Cerințe:
- Experiență profesională anterioară relevantă de minim 2 ani
- Pregătire de specialitate studii superioare domeniile economic, comercial sau tehnic (preferabil, dar nu obligatoriu);
- Abilități de management de proiect, gestionarea bugetelor, tehnici de negociere, studii de piață;
- Capacitate de prioritizare, analiză, previzionare și monitorizare;
- Capacitate de a gestiona termenele limită;
- Foarte bune abilități de comunicare atât scrise, cât și verbale;
- Agilitate la învățare, proactivitate, orientare către identificarea d soluții;
- Atitudine pozitivă, spirit de echipă;
- Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat; cunoașterea unei alte limbi străine constituie un avantaj;
- Cunoștințe avansate de operare PC (Pachet MS Office);
- Orice alte certificări în domeniu constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilități:
- Analizează informațiile referitoare la proiecte noi (dosar proiect, desene piese plan 2D, caiete de sarcini, norme încercări piese, fișe tehnice de materiale, planning repere);
- Identifică potențialii furnizori și face corespondența cu aceștia pentru a obține oferte tehnico-comerciale aferente materiilor prime, componentelor necesare;
- Analizează ofertele furnizorilor prețuri, termene de livrare, termene de plată, cantitate minimă/livrare;
- Face corespondența cu furnizorii în vederea negocierii și obținerii unor condiții comerciale cât mai avantajoase;
- Evaluează/selectează furnizorii care îndeplinesc cerințele de calitate solicitate de clienți, oferă condiții comerciale avantajoase de colaborare, confirmă capacitatea de producție pentru cantitățile anuale de materii prime, componente estimate informează responsabilii din departamentul comercial/tehnic în legătură cu ofertele primite (pentru materii prime și componente) și aleg impreună oferta cea mai avantajoasă.

Oferim:
- Salariu motivant (în funcție de cunoștințe și experiență);
- Tichete de masă;
- Voucher de vacanță Mera Resort;
- Posibilitate de dezvoltare a carierei;
- Training pentru formare și dezvoltare profesională;
- Acces la experiența grupului, făcând parte dintr-o echipă de oameni profesioniști;
- Stabilitate, mediu de lucru plăcut și dinamic;
- Posibilitatea de a lucra într-un domeniu care se află într-o continuă expansiune.

Înființată în anul 1994, Delta Invest este unul dintre liderii pieței din România în cercetare-dezvoltare repere injectate din mase plastice, proiectare-construcție matrițe și injecție mase plastice.
În cei 27 de ani de existență, Grupul Delta Invest s-a dezvoltat continuu și a rămas fidel scopurilor și valorilor care au stat la baza creării sale. Valorile care ne definesc sunt: Încredere. Participare. Evoluție.
Succesul Grupului Delta Invest se bazează pe calitatea echipelor sale.

Buyer / Responsabil cumparari  -  SC Delta Invest SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles