Buyer - Home&Deco

SomProduct - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

CĂUTĂM OAMENI CARE SĂ (NE) INSPIRE!
Dacă ai experiență în derularea proceselor de achizitii sau pur și simplu ești proaspăt absolvent de facultate și îți doresti sa acumulezi cunoștinte în acest domeniu si sa iti construiesti o carieră la o companie de TOP din România, atunci citești anunțul potrivit.
La SomProduct idelie noastre sunt mărețe, iar acțiunile noastre sunt îndrăznețe. Fiecare rol are un impact. De aceea căutăm tineri ca tine - oameni dornici să se dezvolte personal și profesional. Explorezi, începi, eșuezi, înveți, îți îmbunătățești cunoștințele și mergi mai departe.

Ce trebuie să ai la tine?
  • Motivatia si increderea in reusita;
  • Cunoștințe/experienta în desfășurarea activităților de cumpărare;
  • Cunoștințe foarte bune de limba engleză (scris și vorbit);
  • Experiență în utilizarea Excel la nivel avansat;
  • Perseverență, atenție la detalii și adaptabilitate;
  • Capacitate de planificare, organizare și prioritizare;

Descrierea jobului

Ce presupune acest post?
  • Achiziționarea unei varietăți de produse si accesorii Home&Deco de la un portofoliu de furnizori alocați;
  • Plasarea comenzilor de produse către furnizorii alocați și monitorizarea acestora până la momentul livrării;
  • Comunicarea cu furnizorii pentru a obține informații despre produse, disponibilitate și termene de livrare;
  • Contactarea furnizorilor pentru a rezolva problemele legate de preț, calitate, livrare sau factură;
  • Gestionarea și monitorizarea reclamațiilor la furnizorii alocați;
  • Negocierea periodică a termenilor contractuali;
  • Furnizarea de actualizări și rapoarte atunci când este necesar;
  • Menținerea legăturii cu departamentele implicate și informarea despre disponibilitatea produselor în stoc;
  • Participarea in mod activ în dezvoltarea proceselor de achiziții existente și optimizarea costurilor;

Ce îți oferim noi?
  • Un mediu de lucru modern;
  • Discounturi la produsele noastre;
  • Program fix;
  • Program de instruire si integrare organizationala;
  • Traininguri de dezvoltare profesionala;
  • O echipa de oameni profesionisti de la care ai foarte multe de invatat.
Mizam pe talentul si determinarea ta, de restul detaliilor ne ocupam noi. Mult succes!

SomProduct este unul din cei mai mari retaileri online de mobila si accesorii Home&Deco. Povestea SomProduct a inceput in anul 1995 prin deschiderea fabricii de saltele manufacturate de la Baia Mare, iar in anul 2008, din dorinta de a imbunatatii serviciile si de a se apropia mai mult de client, compania a intrat in mediul online.

Echipa SomProduct este formata din persoane tinere, motivate si pasionate pentru mobila si home design. Suntem ca o mare familie, ne bazam pe activitatea in echipa si ne focusam permanent pe grija de a ne ajuta clientii sa descopere oferta si serviciile companiei. Suntem dedicati si orientati spre nevoile acestora, redefinim confortul si respectam si cele mai exigente cerinte de calitate.

Descopera povestea SomProduct, fa parte din ea. Sustinem visele tale!

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 10 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022