Buyer (Achizitor)

Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Excelente abilități de comunicare și dezvoltare de relații de calitate
  • Abilităţi PC (Microsoft Office); cunostintele de operare in SAP reprezinta un avantaj
  • Bune abilitati de rezolvare a problemelor, atitudine de învingător
  • Abilităţi de lucru în echipă
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel începător

Descrierea jobului

Scopul postului
Postul are ca principal scop achiziţionarea bunurilor şi serviciilor din surse externe, cu respectarea indicatorilor de timp şi cost, pentru a asigura aprovizionarea în timp util şi în cantităţile solicitate, în corelaţie cu politicile şi procedurile Schachermayer România.

Responsabilități:
  • Achiziționează echipamentele, mărfurile și serviciile necesare, cu respectarea politicilor și procedurilor companiei, în concordanță cu bugetul alocat și cu planul de achiziții aprobat
  • Răspunde cererilor de ofertă primite si le transmite solicitanților date si informații concrete si corecte
  • Menține relații de colaborare constructive cu furnizorii
  • Menține toată documentația de achiziții actualizată şi organizată
  • Colectează si analizează toate datele necesare pentru monitorizarea performanțelor în cadrul activității de achiziții/aprovizionare, în raport cu obiectivele stabilite
  • Identifică, evaluează, analizează, recomandă și implementează soluții de îmbunătățire a proceselor
  • Monitorizează nivelul stocurilor si solicită previziuni de vânzări, pentru asigurarea în parametrii normali a stocurilor şi stocurilor de siguranță
  • Identifica posibilități noi de acoperire a stocurilor lipsă, în situația în care furnizorul întârzie livrările
Beneficii
  • Stabilitate ca urmare a unei tradiții de peste 180 de ani
  • Concediu de inceput 25 de zile lucrătoare
  • Primește know-how – proces riguros în inducție; instruiri regulate
  • Suport logistic de nivel ridicat, confirmat prin gradul de stisfactie al clientilor
  • Se asigură transportul de la stația de metrou Pacii la/de la sediul companiei

Schachermayer este o casă de comerț ce se numără printre cele mai de succes firme de familie din Austria. Are o tradiție de 184 de ani în Austria și 19 ani în România, ca unul din liderii pieței producătorilor premium, dezvoltând continuu soluții moderne și inovatoare – pe baza uneia dintre cele mai rapide și moderne logistici din Europa și a unui portofoliu de 100 000 de articole de feronerie și accesorii pentru amenajări interioare și construcții, mașini și utilaje pentru prelucrarea lemnului și metalului.

Publicat 17 mai 2022 Reactualizat 14 iun. 2022 Expiră 16 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos