Publicat 01 Aug 2017 | Reactualizat 31 Aug 2017 | Expiră 01 Sep 2017

BUYER - Divizia SPORT

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate
Experienta relevanta in achizitia de produse de sport (esential);
MS Office – nivel avansat;
Limba engleza – nivel avansat;
Bune cunostinte ale practicilor si procedurilor de achzitii;
Cunostinte de visual merchandising;
Persoana analitica, organizata, cabaila sa performeze in conditii de stress;
Excelente abilitati de comunicare si negociere;
Abilitate de a lua decizii rapide, de raspuns prompt la termene limita;
Pasionat de sport/ background sportiv – constituie avantaj competitiv;

Descrierea jobului

Mentine relatia cu furnizorii externi;
Responsabil de performanta brandurilor achizitionate;
Participa la negocierea termenilor de achizitie cu furnizorii (pret, cantitate si termene de livrare);
Responsabil pentru evolutia stocurilor, preturi si vanzari;
Furnizeaza rapoarte periodice, identifica noi oportunitati pentru maximizarea vanzarilor;
Mentine informatii actualizate despre piata pe aceleasi categorii de produs;
Propune si argumenteaza planul de achizitii pentru colectiile viitoare;
Administraza achizitiile de produs in functie de categorii & mix de produs, specificul magazinelor conform bugetului stabilit;
Monitorizeaza costurile si termenele de livrare si de plata;
Realizeaza analize detaliate privind trenduri, vanzari & stocuri pe categorii de produs;
Participa la meeting-urile de vanzari de la furnizori pentru selectia viitoarelor colectii.

FF Group Romania (fosta Elmec Romania) este unul dintre jucatorii cei mai importanti din industria locala de fashion si sport retail care comercializeaza branduri precum Nike, Converse, UGG Australia, Juicy Couture, Calvin Klein Jeans, Armani Jeans, Scotch&Soda, Napapijri, G-Star Raw, Franklin&Marshall prin intermediul cunoscutelor magazine Collective, Nike, Kix, Folli Follie si Calvin Klein Jeans.

Dezvoltandu-se constant, Echipa noastră se află in căutare de profesionişti. Alătură-te nouă şi trimite CV-ul tău, insoţit de o fotografie recenta, la:

FF Group Romania, Departamentul Resurse Umane
Str. Ion Campineanu nr.2, Sector 1, Bucureşti
E-mail: recruitment@ffgroup.ro
www.ffgroup.ro

Expirat
BUYER - Divizia SPORT  -  FF GROUP ROMANIA (fosta Elmec Romania)