Publicat 11 Sep 2019 | Expiră 11 Oct 2019

Business Sales Representative - Partener Orange Romania

5 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

Esti pasionat de domeniul vanzarilor?
Iti place sa fii la curent cu cele mai noi tehnologii?
Iti doresti te afirmi si sa iti dezvolti abilitati in ceea ce consta vanzarile consultative?
Echipa noastra de vanzari directe, cauta coleg/a pentru a ocupa functia de reprezentat vanzari – persoane juridice.
Vei fi responsabill de achizitionarea de clienti noi pe segmentul B2B.

Descrierea jobului

Experienta si educatie
- Studii universitare (in curs sau finalizare)
- Experienta in vanzari directe B2B (reprezinta un plus)
- Experienta in prospectare, negociere si realizarea target-ului lunar (un avantaj)
- Permis de conducere cartegoria B cu experienta de minim un an
Competente la locul de munca
- Aptitudini de vanzari Business
- Cunostiinte in telecomunicatii
- Ms Office
- Tehnici de negociere B2B
- Achizitie de clienti noi
- Limba engleza (nivel conversational)
- Interes pentru noua tehnologie mobilă, gradul de conștientizare a acestei piețe specifice,
- Abilități PC și abilități de utilizatare internet/Dexteritate in folosirea calculatorului

Competente comportamentale
- Focus pe client
- Orientat spre rezultate
- Problem solving
- Ofera suport pentru ceilalți membri ai echipei
- Atingerea si depasirea obiectivelor de vanzari pentru segmentul de business in domeniul telecomunicatiilor si mentinerea de relatii profesionale cu clientii Orange post vanzare.

Responsabilitati
- Promoveaza si vinde produsele si serviciile Orange dedicate persoanelor juridice
- Identifica nevoile clientilor si ofera consultanta, propune cele mai bune soluții, optimizeaza conturile clienților și face cross-sell si up-sell
- Securizeaza baza de clienti existenti prin atitudine pro-activa
- Semneaza contracte de voce si date mobile/fixe in numele Orange Romania
- Ofera suport si mentenanta clientilor
- Participa la training

Oferim:
- Pachet salarial motivant (fix+comision)
- Laptop, telefon.
- Masina de serviciu (full time)
- Training de specialitate.

Descrierea companiei

ZYK CONCEPT SRL este partener Business Orange Romania.

Orange România - Liderul industriei telecom din 2004 până în prezent.
Rețeaua mobilă cea mai rapidă, cea mai rezilientă și cu cea mai extinsă acoperire, conform certificărilor independente ale ANCOM, LCC International, Systemics PAB

"Business-ul meu este ca mine: de neoprit!"
Echipa noastra este formata din tineri cu experienta in telecomunicatii de peste 10 ani, cu orientare spre realizarea obiectivelor si spre rezultat. Ne adresam companiilor mici si mijlocii din zona Bucuresti si Ilfov oferindu-le solutii personalizate de comunicare pentru afaceri, pentru servicii integrate mobile, fixe și TV.

Business Sales Representative - Partener Orange Romania  -  ZYK CONCEPT S.R.L

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles