Publicat 03 May 2017 | Expiră 03 Jun 2017

Business Development Executive

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Recrutam BUSINESS DEVELOPMENT EXECUTIVE care sa contribuie la dezvoltarea portofoliului de clienti EXEC-EDU si sa ne mentina in topul companiilor de training din Romania.

Cautam o persoana proactiva, cu abilitati excelente de vanzare B2B si capacitatea de a construi solutii personalizate. Ne dorim ca viitorul nostru coleg sa fie o persoana perseverenta, eficienta si proactiva, cu excelente abilitati de negociere, relationare si ascultare activa.

Descrierea jobului

Responsabilități

  • Contactare clienți noi
  • Parcurgerea procesului de vânzare
  • Prezentare cursuri – direct (vizite), telefon, pe email, în cadrul evenimentelor
  • Negociere de contracte cu clienții
  • Înregistrarea cererilor de cursuri open și adaptate şi informarea directorului
  • Verificarea si corectarea ofertelor de curs
  • Analiză competiție

Profil candidat:
  • Absolvent de master
  • Traininguri la activ
  • Experiență de minim 5 ani în vânzări de servicii B2B
  • Experiență în vânzarea de soluții adaptate la nevoile clienților
  • Gestionează singur și autonom activitatea
  • Abilități de negociere, relaționare și ascultare activă
  • Cunoștințe generale de business
  • Cultură generală
  • Automotivare
  • Perseverență
  • Aspect prezentabil, sociabil
  • Competitiv

Beneficii :
  • Salariu fix;
  • Bonuri de masa, laptop, telefon;
  • Bonus în funcție de performanță
  • Acces la dezvoltare continua in cadrul programelor EXEC-EDU

EXEC-EDU este unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata programelor complexe de instruire manageriala si consultanta din Romania, fiind listata anual in clasamentele ZF si numita in 2012 compania de training a anului. Suntem parte a scolii de afaceri ASEBUSS si oferim cel mai diversificat portofoliu de cursuri de management si leadership, standard sau personalizate.

Echipa noastra, formata din peste 35 de traineri si experti pasionati a contribuit la dezvoltarea manageriala a peste 10.000 de manageri si antreprenori. Valorile noastre sunt pasiunea, performanta, progresul si parteneriatul.

Expirat
Business Development Executive  -  EXEC-EDU Formare Continua Manageriala S.R.L.