Business Developer / Regional Sales Manager

GRAPHEIN TOPO - 3 poziții
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Experienta relevanta in vanzari - minim 2 ani;
- Sociabil, convingator, organizat, dinamic, corect, dedicat, responsabil si serios;
- Abilitati de comunicare, negociere, control si de gestionare eficienta a timpului;
- Atitudine proactiva, orientat catre rezultate, clienti si catre gasirea de solutii;
- Capacitate de construire, dezvoltare, gestionare si mentinerea unor relatii de lunga durata cu clientii;
- Reprezinta un avantaj studiile in domeniul tehnic si sau cunostinte in domeniul constructiilor
- Persoana comunicativa, cu abilitati de analiza si organizare.

Descrierea jobului

- Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti pe zona alocata (constructori, arhitecti, dezvoltatori, proiectanti, clienti finali, etc) ;
- Prospectarea pietei si promovarea serviciilor companiei (topografie si scanare 3D)
- Promovarea produselor-software autodesk

- Negocierea conditiilor de livrare, modalitatilor de plata, termenelor de livrare si de plata, respectand procedurile companiei;
- Analizarea cerintelor clientilor si acordarea consultantei privind caracteristicile serviciilor si conditiilor de vanzare;
- Pregătirea contractelor de vanzare cu respectarea exactă a intelegerilor cu clientii;
- Oferire feedback de încredere și asistenta post-vanzare;
- Construirea relațiilor pe termen lung cu clientii noi și cei existenti;
- Realizarea obiectivelor calitatite si cantitative ale postului

Beneficii:
- Venituri motivante;
- Mediu de lucru profesionist;
- Posibilitati reale de afirmare si avansare in cadrul companiei;
- Comision din vanzari;
- Programe de training periodice.

Graphein este o companie tȃnără şi dinamică, cu numeroase proiecte atît în ţară, cȃt şi în străinătate care îşi propune ca în următorii ani să devină un lider în geodezie la nivel european. Cu 80% proiecte în Romania şi 20% în ţări precum Anglia, Israel, Cipru şi Franţa, planul nostru este de continuă dezvoltare.

Activăm în toate domeniile în care expertiza noastră este cerută, prin ducerea la bun sfȃrşit cu rezultate remarcabile ale tuturor proiectelor de topografie în care suntem angrenaţi. Domeniul nostru de experienţa include topografie inginerească, scanări 3D, standard BOMA, cadastrul forestier, drumuri, etc.

Investim în mod constant în resurse umane, aparatură, programe şi tehnologii de ultimă generaţie pentru a aduce eficacitate, plus de precizie şi costuri reduse proiectelor contractate.

Publicat 15 nov. 2021 Reactualizat 13 dec. 2021 Expiră 15 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos