Publicat 23 Iun 2020 | Reactualizat 21 Iul 2020 | Expiră 24 Iul 2020

Business Developer Out of Home

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii medii/superioare
Minimum 2 ani de experienta in domeniu Horeca/FoodService
Permis de conducere categoria B.
Buna cunoastere a pietei de profil
Atitudine pozitiva, persuasiune
Foarte bune abilitati de rezolvare a problemelor si luarea deciziilor
Flexibilitate, Proactiv, Spirit de echipa
Gandire Antreprenoriala
Bune abilitati de analiza, interpretare si prezentare a datelor

Descrierea jobului

Scop
Dezvoltarea portofoliului de clienti din zona alocata, realizarea targetului de vanzari stabilit in conformitate cu politica de vanzari a FCRo si mentinerea portofoliului de clienti alocat.

Responsabilitati :
Identifica in mod proactiv noi clienti potentiali si dezvolta relatii de colaborare cu noii parteneri
Realizareaza targetul de vanzari prin vanzarea directa de produse in zona alocata.
Coordoneaza intreaga activitate de vanzare din zona alocata si mentine relatii bune cu clientii si distribuitorii existenti
Asigura un bun control al costurilor operationale
Contribuie la cresterea cotei de piata a produselorFCRo.
Urmareste permanent activitatea concurentei in zona alocata.
Propune planuri de actiune in vederea cresterii vanzarilor si a profitului in zona alocata.
Stabileste strategii specifice fiecarei locatii pentru implementarea politicii comerciale a companiei.
Efectueaza periodic vizite in locatiile existente in portofoliu in vederea obtinerii feedback-ului asupra colaborarii cu acestea.
Intocmeste lunar planificarea de vanzari pe produse si o trimite catre departamentul de logistica ptr asigurarea stocului optim.
Asigura respectarea reglementarilor interne privind incasarea valorii produselor livrate clientilor din zona alocata, in conformitate cu politica comerciala

FrieslandCampina România este parte din Grupul Olandez Royal FrieslandCampina, organizație cu tradiție în colectarea laptelui și fabricarea de produse lactate.

FrieslandCampina este prezentă pe piața din România cu brandurile Napolact, Frico, Milli, Oke, Campina și Dots și oferă o gamă largă de produse: lapte de consum, iaurt, brânză, iaurturi de baut si unt. FrieslandCampina România colectează laptele de la o rețea extinsă de fermieri din Ardeal.

Expirat
Business Developer Out of Home  -  FRIESLANDCAMPINA ROMÂNIA S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles