Business Developer Executive

M&M PRODUCT - 3 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Candidatul potrivit dezvolta afacerea in zona alocata, "regiunea Moldova", "regiunea Oltenia" sau "regiunea Transilvania", pentru fiecare regiune in parte este disponibil cate un post, fiind o persoana proactiva si constructiva, care gaseste mereu solutia potrivita in atingerea obiectivelor, care isi asuma cu placere provocari si experiente noi si care are experienta in vanzari B2B.
Cerinte obligatorii
- experienta minim 2 ani in vanzari B2B
- abilitati in dezvoltarea relatiilor de incredere si de durata,
- excelente abilitati de comunicare verbala si in scris
- abilitati personale: curios, creativ, auto-organizare, interesat de medii in care se invata,
- abilitati in utilizarea PC, Microsoft Office, sisteme de operare ERP/CRM
- competente in realizarea obiectivelor de vanzari si stapanirea tehnicilor de negociere ,
- competente in identificarea si intelegerea nevoilor clientului, in stapanirea tehnicilor de “intrebari si ascultare” si in lucrul cu obiectiile
- competente in organizarea intalnirilor pentru auditare nevoi client, prezentare si testare produse
- permis de conducere cat B
- cunoasterea limbii engleze la nivel conversational
- disponibilitate la calatorii 80% din timpul de lucru
Se considera un avantaj
- experienta relevanta in domeniul ambalajelor industriale
- certificare si pregatire profesionala in vanzari si tehnici de negociere
- cunostinte despre tendintele si specificul economiei zonei
- deschiderea catre culegerea de informatii relevante cu privire la tendintele economice si specificul zonei pe care activeaza
- membru in comunitati profesionale si asociatii
- competente in networking

Descrierea jobului

Responsabilitati :
- utilizarea cunostintelor si a experientei in scopul cresterii vanzarilor, portofoliului de clienti de top si calitatii portofoliului
- definirea si urmarirea planului de actiuni in acord cu strategia de vanzari
- monitorizarea permanenta a vanzarilor
- participarea activa la negociere, auditare nevoi client, prezentare si testare produse
- transmiterea informatilor specifice obtinute din piata prin raportari zilnice, lunare, trimestriale
- reprezentarea M&M Product-SmartWrap printr-o imagine profesionista si temeinice cunostinte tehnice.
- dezvoltare continua pe plan profesional si informarea continua legat de tendintele economice
Cu ce contribuim noi:
- mediu de lucru onest, transparent, de invatare
- incurajam inovatia, curajul
- contribuim cu un stil de management participativ
- suntem o echipa energica
- noua identitate vizuala corporate si strategie integrata de brand
- plan individual de dezvoltare
Cum comunicam cu tine:
Daca esti selectat o sa fii contactat de Raluca Plotogea, in caz contrar iti multumim pentru interesul acordat companiei noastre si iti dorim succes in demersurile viitoare.

M&M Product - SmartWrap este de peste 25 de ani distribuitor și producător de ambalaje flexibile de înaltă performanță.

Oferim companiilor soluții personalizate de ambalaje flexibile, inovatoare, care integreaza cele 4 criterii esențiale de performanță: economic, eficient, ecosustenabil și easy to apply.

Publicat 11 nov. 2021 Reactualizat 9 dec. 2021 Expiră 11 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos