Publicat 16 Apr 2019 | Reactualizat 14 Mai 2019 | Expiră 17 Mai 2019

Business Controller/ Analist Financiar

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

  • ​Absolvent studii financiar- economice
  • Master sau alte calificari in domeniu, reprezinta un avantaj
  • Limba engleza nivel avansat
  • Experienta in departamentul financiar/ achizitii
  • Experienta in analiza financiara

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:

  • Bugete
  • Analiza pietei, analize implicatii si corelatii pe plan local si global: piata valutara, piata ratelor de dobanda, piata energiei
  • Cunoasterea produsului IRS si aplicabilitatea lui la nivelul companiilor pentru acoperirea riscului de dobanda asupra leasingului si a creditelor
  • Realizare de rapoarte si situatii cu privire la pozitia valutara a companiei
  • Planificarea bugetului (lunar, anual sau cu alta periodicitate) si urmarirea deviatiilor dintre ce s-a planificat si ce s-a realizat
  • Raportare: pregatirea rapoartelor lunare catre management si a unor situatii financiare
  • Respectarea legislatiei fiscale, standardelor contabile si altor legi aplicabile
  • Managementul activitatii contabile - respectarea politicilor contabile, procedurilor si termenelor de finalizare a diverselor activitati
  • Managementul si proceselor tranzactiilor- modul de inregistrare a facturilor de achizitiii, a facturilor de vanzari,

Suntem partenerul de incredere pentru fiecare industrie si tip de afacere.

Din 2001 oferim solutii personalizate partenerilor nostri: firme de transport, constructii, fermieri, agricultori sau orice alt tip de afacere. Am reusit asta pentru ca, pe langa statutul de client, pentru noi, fiecare companie care apeleaza la serviciile si solutiile noastre devine partener. Impreuna am gasit de fiecare data solutii adaptate fiecarui tip de afacere, pentru a optimiza resursele si pentru a controla consumul. Nu ne-am limitat nicio clipa la solutia cerere-oferta, ci am creat servicii integrate si moderne pentru solutii clare si sustenabile.

Portofoliul OSCAR include in principal furnizarea de motorina prin utilizarea unor canale de distributie variate: vanzare en-gross, statii de incinta OSCAR DIESELpoint si carduri de carburant OSCAR disponibile in reteaua de statii OSCAR: DIESELpoint Access si RO concept OSCAR. De-a lungul timpului am completat portofoliul cu benzina, bitum si lubrifianti.

Bazandu-ne pe o infrastructura logistica moderna si extinsa ce include o retea de depozitare proprie si o flota moderna de 57 autocisterne, OSCAR susține promisiunea de calitate facuta partenerilor sai. Experienta acumulata, cunoasterea profunda a cerintelor pietei, orientarea spre dezvoltarea de solutii personalizate si un flux controlat prin lantul logistic integrat, dau certitudinea ca produsul dorit este disponibil la calitatea ceruta, la locul si timpul promis.

Suntem astazi cea mai mare companie petroliera independenta distribuitoare de carburant din Romania.

www.oscars.ro

Expirat
Business Controller/ Analist Financiar  -  SC OSCAR DOWNSTREAM SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles