Publicat 17 Iul 2017 | Expiră 16 Aug 2017

Business Consultant SME - Achizitie

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

  • Este pasionat de vanzari, intelege ca oportunitatile de cariera nu sunt create doar de un angajator, ci de provocarile dezvoltarii proprii
  • Este un bun negociator, are o experienta de 1-2 ani in domeniul vanzarilor (vanzari directe servicii servicii banking, pharma, de preferat IT&C) sau ne dovedeste ca este pasionat de acest domeniu si este puternic motivat sa invete repede
  • Este o prezenta placuta, stie sa comunice, relationeaza usor
  • Urmareste constant si atinge consecvent obiective personale sau de vanzari
  • Este un ascultator activ, are sau dezvolta abilitati de prezentare
  • Este un bun negociator sau dezvolta rapid abilitati de negociere
  • Poate invata repede si utiliza informatii tehnice despre produsele si serviciile specifice domeniului telecomunicatii
  • Stie sa utilizeze foarte bine PC-ul (Word, Excel, Power Point, E-mail Internet, se adapteaza rapid modului de lucru in aplicatii customizate).

Descrierea jobului

  • Dezvoltarea activitatii intr-un departament de vanzare directa a serviciilor Vodafone catre clienti din segmentul business, in echipa de consultanti achizitie clienti noi
  • Anticipam, identificam si depasim obstacole legate de achizitia de noi clienti din segmentul business (companii 1-49 angajati)
  • Interactionam cu persoane de decizie din companiile mici si medii pentru a le consilia in vederea optimizarii abonamentelor de telefonie mobila, telefonie fixa si internet;
  • Vom oferi cea mai buna solutie din portofoliul Vodafone, vom dezvolta portofoliului de clienti, asadar este foarte importanta cunoasterea excelenta a produselor si serviciilor companiei si evident a serviciilor si portofoliilor competitorilor directi;
  • Vom negocia si incheia contracte de servicii si vom urmari implementarea acestora, obiectivele de vanzari sunt setate lunar si trimestrial, individual si in echipa.

Parteneri premium Vodafone, optimizam soluții de comunicare ale persoanelor juridice din mai multe regiuni ale tarii. Oferim consultanța cu privire la alegerea unor abonamente de telefonie mobila si fixa Vodafone, a unor telefoane performante, a serviciilor de transfer date şi echipamentelor de ultima generație specifice fiecarui domeniu de activitate, propunem clientilor nostri si alte servicii complexe de telecomunicatii adresate segmentului intreprinderi mici si mijlocii. Personalizam soluțiile de comunicare Vodafone astfel incat sa contribuim la succesul in business al tuturor clienților noştri.

Pachetul de beneficii pe care il propunem consta in:

  • Salariu fix si o grila de comisionare ingenioasa raportata la performanta si la evolutia fiecarui consultant;
  • Program de training de specialitate pentru acreditarea ca reprezentant vanzari servicii telecomunicatii;
  • Programe de training pentru dezvoltare de competente specifice;
  • Oportunitate de dezvoltare in cadrul unei echipe deja performante in vanzare directa, cu experienta;
  • Instrumentele necesare desfasurarii activitatii de vanzare (masina de serviciu, laptop, telefon s.a).

Business Consultant SME - Achizitie  -  Vodafone Romania