Publicat 22 Iul 2019 | Expiră 22 Aug 2019

Business Commercial Analyst

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Abilitati de comunicare excelente
  • Increzator, persoana care lucreaza foarte bine in echipa, usor adaptabil la schimbare
  • Hotarat sa se dezvolte continuu si orientat catre inovatie
  • Confortabil cu ideea de a lucra intr-un mediu dinamic, adaptabil la schimbare
  • Capabil sa lucreze independent, sa jongleze cu prioritati multiple, sa foloseasca optim timpul alocat.

Descrierea jobului

  • Realizeaza rapoarte si analizeaza situatia stocului, valoare si ageing cu accent pe stocurile cu vechime mare
  • Analizeaza zilnic si saptamanal realizat vanzari versus target cu detalii de profitabilitate, promotii aplicate si distributie la nivel de categorie.
  • Ofera suport in definirea si implementarea campaniilor mari din an
  • Monitorizeaza lunar situatia stocului si evolutia de la luna la luna in ceea ce priveste vechimea stocului si stocurile fara miscare.
  • Intocmeste rapoarte saptamanale cu evolutia de la saptamana la saptamana pe achizitiile intrate.
  • Organizeaza meetinguri cu departamentul Comercial pentru analiza datelor prelucrate in luna si ofera suport acestuia in activitatile de centralizare informatii.
  • Ofera suport pentru Buyeri in interpretarea analizelor realizate precum si in situatiile care necesita interventia departamentului tehnic.
  • Participa activ in meetingurile departamentului Comercial si ofera suport acestuia in relatia cu departamentul tehnic in ceea ce priveste fluxurile actuale si proiectele de modificare sau dezvoltare a acestora.
  • Realizeaza la cererea managerului direct rapoarte YOY la nivel de Furnizor, Brand, Categorie.
  • 2-3 ani vechime pe un post similar (commercial & retail controlling, management consulting)
  • Competente Excel bine dezvoltate cu aplicare in analiza a datelor si statistica
  • Cunostinta a termenilor de baza in vanzari: profitabilitate, margine, pricing, stoc management, conditii comerciale
Tehnici de analiza a stocului, vanzarilor (Pareto, etc)

elefant.ro este una dintre cele mai mari destinații de shopping online cu peste 2 milioane de colete livrate și 6 ani de activitate.

Expirat
Business Commercial Analyst  -  elefant.ro

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles