Publicat 01 Feb 2017 | Reactualizat 22 Feb 2017 | Expiră 22 Feb 2017

Business Analyst

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Vei fi implicat în proiecte de realizare a aplicațiilor software, incluzând etapele de ofertare, analiză și dezvoltare. Responsabilitățile tale principale vor include identificarea scopului aplicației, analiza cerințelor de business și clarificarea lor împreună cu beneficiarul, realizarea documentației de specificații funcționale și non-funcționale, comunicarea și clarificarea cerințelor cu echipa de dezvoltare. Va trebui să ințelegi foarte clar toate cerințele de business și să oferi soluții și recomandări de îmbunătățire.

Cerințe...

• Studii superioare finalizate – obligatoriu;
• Studii superioare de informatică, automatică sau similare – avanjaj;
• Cel puțin 2 ani experiență practică relevantă pentru domeniu (analiza de business, consultanță);
• Cunoștințe privind metodologii și standarde pentru dezvoltare software;
• Înțelegerea proceselor de business;
• Familiar cu framework-uri Enterprise;
• Experiență în dezvoltarea aplicațiilor software – avantaj;
• Cunoștințe foarte bune de limba engleză;
• Cunoștințe excelente de limba română (criteriu eliminatoriu);
• Simțul umorului (mare avantaj);
• Automotivare, orientare către atingerea țintelor de performanță;
• Gandire analitică, atenție la detaliu;
• Abilități de comunicare orală și în scris, lucru în echipă.

Descrierea jobului

La ce să te aştepţi: • Vei fi responsabil de analizarea cerințelor clientului; • Vei lua decizii care implică buna desfășurare a proiectului: elaborarea unei propuneri pentru client, proiectarea și documentarea specificațiilor funcționale și non-funcționale pentru soluții software care să răspundă nevoilor clientului; • Vei realiza documentele prin care se specifică cerințele proiectului conform metodologiei software utilizate în cadrul companiei si le vei valida împreuna cu beneficiarul; • Vei participa la proiectarea soluțiilor (arhitectură și design); • Îți vei îndruma colegii juniori în călătoria lor iniţiatică.

Suntem o companie românească de software cu birouri în Bucureşti și Brașov. Suntem o organizaţie bazată pe încredere, verticalitate şi determinare. Suntem o echipă tehnică foarte dinamică şi experimentată, cu o misiune simplă: livrăm software de calitate la timp. Printre clienții noștri se numără Microsoft, Xerox, ING, BCR Erste, Thosmon Reuters, Intercapital, IMG Media, Behavioral Science Technologies, FairValue, IntelliQ, TeamCode, AIT, CDS și alţii.

Tehnologii: .Net Framework 4/4.5, C#, ASP.Net, ASP.Net MVC, WPF, WCF, WWF, Silverlight, Entity Framework, Linq, SQL Server, Reporting Services, SharePoint, SQL Server SSAS & SSIS, C++, WIX, HTML5, JScript, JQuery.

De ce Essensys?

• Pentru că punem preț pe fapte, nu pe vorbe;
• Pentru că apreciem valoarea umană, inteligența și talentul tehnic;
• Pentru că știm că nu suntem perfecți, dar încercăm să fim mai buni;
• Pentru că știm că nu știm, dar încercăm să învățăm;
• Pentru că ne respectăm munca și clienții;
• Pentru că suntem pasionați de tehnologie;
• Pentru că avem proiecte foarte diverse, interesante și nu prea ne plictisim;
• Pentru că încercăm să fim corecți dar uneori greșim;
• Pentru că nu acceptăm eșecul indiferent de costuri.

Pentru mai multe detalii despre noi vizitează www.essensys.ro.

Expirat
Business Analyst  -  ESSENSYS Software Solutions