Business Analyst, Bucuresti

EOS KSI ROMANIA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

ldeal candidate:
  • Preferably work experience in: debt collection companies, call centers, insurance companies or banks;
  • Excellent Excel skills;
  • SQL knowledge is a must;
  • Previously work experience in a similar position in Economics or Operations Departments (Business Analyst, Reporting Analyst etc) is an advantage;
  • Very good synthesis, analysis and communication skills;
  • Results oriented and focused on meeting tight timelines;
  • Ability to work in a dynamic workplace and able to handle information from various industries;
  • Organized and detail oriented person;
  • Knowledge of English is an advantage;

Descrierea jobului

Job description:
  • Monitors the performance of the Operational Departments;
  • Reports to management any negative variances versus targets and suggest possible causes and solutions;
  • Graphic interpretation...
  • Assists team leaders and the management team with their requirements (non-hardware) regarding ad-hoc reports and analysis new functionalities;
  • Proactively reviews KPI's at portfolio and team level (daily, monthly, weekly);
  • Captures and documents the business requirements for new reports.

EOS KSI Romania a fost fondata in anul 2002 sub denumirea KSI Kasolvenzia Romania si face parte din Grupul Otto, unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii financiare personalizate din lume, avand ca activitate principala de business managementul creantelor.
Motorul activității noastre

In activitatea de zi cu zi, suntem ghidati de sapte principii: Fii curajos, Incredere, Iubeste sa inveti, Straduieste-te pentru excelenta, Imbratisează schimbarea, Fii asumat si Impartaseste-ti cunostintele. Prin valorile noastre, stabilim principii puternice pentru modul în care lucram impreună. Scopul este de a reactiona rapid la schimbare si evolutie, de a ne asuma responsabilitatea si de a actiona intr-o maniera mai apropiata.

EOS KSI are in prezent aproximativ 450 de angajati si este reprezentata la nivel national de 14 birouri regionale si de o retea dedicata de firme de avocatura si executori judecatoresti.

Valorile Grupului EOS sunt inscrise in Codul de Conduita, care functioneaza ca un ghid pentru activitatea zilnica a companiei. Prin acest cod este descris modul in care angajatii EOS lucreaza impreuna si in care isi trateaza clientii, partenerii de afaceri si colaboratorii: cu atentie si intelegere, cu hotarare, incredere, deschidere si flexibilitate.

Află mai multe despre brandul EOS ca angajator pe site-ul dedicat www.eos4you.ro!
Publicat 11 apr. 2022 Expiră 11 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos