Publicat 19 Feb 2021 | Reactualizat 19 Mar 2021 | Expiră 22 Mar 2021

Bucatar

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Echipa Miss Grill se mărește!

Căutăm coleg/colegă dornic/ă de o provocare inedită! Aceea de a conduce o bucătărie pe roți - Miss Grill Food Truck

Căutăm bucătar cu experiență, gurmand declarat, creativ și pasionat de arta street food, curajos și dornic de a-și pune amprenta în povestea Miss Grill.

Pregătire și experiență:

  • studii medii;
  • diplomă de calificare în domeniu (Bucătar/Gastronomie);
  • vechimea în specialitate: min. 3 ani, cu recomandare scrisă de la cel puțin unul dintre locurile de muncă anterioare;
  • experiență în zona de BBQ și în tehnica slow cook (gătire lentă) reprezintă un avantaj;
  • cunoștințe medii de limbă engleză;
  • rigurozitate în ceea ce privește regulile de igienă în alimentația publică;
  • imaginație culinară, ordonat și disciplinat;
  • atitudine orientată către client, politețe, abilități bune de comunicare, persoană energică și amabilă;
  • atenție la detalii, rezistență în situații generatoare de stres și aptitudini de planificare și utilizare eficientă a timpului de lucru;
  • atitudine pozitivă și conciliată în relațiile cu clienții și colegii;
  • disponibilitate de a lucra în ture;
  • disponibilitate de deplasare în cazul în care contractăm evenimente private sau participăm la festivaluri.

Descrierea jobului

Responsabilități și sarcini:

  • pregătește mancarurile din retetarul restaurantului în conformitate cu standardele în vigoare;
  • este direct responsabil pentru diversificarea meniului prin propunerea/testarea unor noi preparare
  • monteaza preparatele pentru servire
  • raspunde pentru respectarea standardelor de calitate a preparatelor realizate și respectarea termenului de executie a acestora;
  • determina necesarul de materii prime si transmite zilnic lista penrtu aprovizionare;
  • preia comenzile de la clienți și asigură servirea acestora;
  • debaraseaza si asigura curatenia bucatariei;
  • pastreaza in bune conditii ustensilele si echipamentele din unitate;
  • asigura implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor, semipreparatelor si preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare in vigoare.
  • respectarea normelor de igiena si securitate a muncii;

Beneficii:
  • în funcție de experiență si nivelul de implicare agreat, beneficiile vor fi negociate în cadrul interviului.

Miss Grill prezinta un concept nou de haute gourmet fast-food unde tehnicile speciale de pregătire a preparatelor se îmbină perfect cu atenția pe care o acordăm fiecărui produs pe care-l servim.
Toata magia are loc pe roti, in Food Truck-ul nostru, in care gratarim zilnic preparate inedite pentru a oferi de fiecare data o adevărată experiență culinară clientilor nostri.

Expirat
Bucatar  -  Gourmet Mania S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles