Publicat 13 Nov 2018 | Reactualizat 20 Nov 2018 | Expiră 26 Nov 2018

Bucatar

CONFIDENTIAL
1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Coordonarea tuturor activitatilor din bucataria restaurantului, pentru asigurarea pregatirii produselor alimentare la standarde inalte, in conformitate cu politicile restaurantului,

Descrierea jobului

Asigurarea respectarii standardelor restaurantului in ceea ce priveste retetele, prezentarea produselor, gustul acestora, precum si portiile servite.
Promovarea traditiilor culturale locale in pregatirea si servirea mesei.
In functie de marimea, specificul si organigrama firmei obiectivele pot diferi.

Descrierea sarcinilor / atributiilor / activitatilor postului
Coordoneaza si supravegheaza activitatile zilnice din bucataria restaurantului , asigurandu-se ca standardele de pregatire si prezentare a produselor alimentare sunt pastrate si ca se respecta bugetul alocat.
Verifica impreuna cu Managerul Restaurantului toate meniurile, asigurandu-se ca aspectul, calitatea si pretul acestora sunt cele corespunzatoare.
Calculeaza norma de timp specifica pentru fiecare pozitie din meniu.
Stabileste cu exactitate necesarul de materii prime si auxiliare pentru o anumita perioada de timp.
Verifica si se asigura ca atat produsele preparate, cat si produsele nepreparate sunt bine pastrate, in conformitate cu normele sanitar-veterinare in vigoare.
Stabileste corect termenul de valabilitate pentru fiecare materie prima in parte.
Verifica si se asigura ca toate echipamentele, vasele si tacamurile sunt corect folosite.
Promoveaza noi meniuri si produse alimentare si stabileste retetele de fabricatie in acord cu Managerul Restaurantului, folosind meniuri variate, pentru a satisface gusturile si cerintele clientilor.
Se asigura ca circuitul deseurilor si al reziduurilor este respectat in totalitate conform reglementarilor interne.

Descrierea companiei

Companie multinationala in continua extindere.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Bucatar  -  CONFIDENTIAL