Publicat 03 Iun 2021 | Reactualizat 17 Iun 2021 | Expiră 03 Iul 2021

Bucatar Sef / Executive Chef - Fast Food Catering in Budapesta

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 5 ani experiență în Alimentatie / HoReCa, Turism / Hotel staff

Candidatul ideal

  • Rolul ideal pentru un bucatar cu experienta in catering presupune creativitate, ambitie si experienta in diverse culturi culinare.
  • Experienta in prepararea alimentelor in cantitati mari, nu pe comanda unica, mancaruri tip catering (nu fast food), pe baza de retete internationale.
  • Alimentele se prepara aproape exclusiv in ceaun, in cantitati mari, diverse retete la standarde foarte ridicate si punem foarte mult accent pe varietate, prezentare, gustul original si rafinat, din ingrediente proaspete.

Descrierea jobului

  • Alegerea mancarurilor impreuna cu managementul sociatii.
  • Prepararea de proba si degustarea mancarurilor alese.
  • Pregatirea spre servire a mancarurilor alese si perfectionate, inclusiv procurarea celor necesare pregatirii.
  • Conducerea bucatariei centrale de la Budapesta, coordonarea bucatarilor si al angajatilor din subordine.
  • Congelarea profesionala a mancarurilor (tip catering) pregatite, care se pot consuma imediat dupa procurarea lor (tip fast-food).

Suntem un lant de fast-food catering din Austria, care se ocupa de preparera alimentelor sanatoase, gustoase si variate, la bucataria centrala din Budapesta, localizata la adresa 1047 Gárdi Jenö utca 14.
Mancarurile preparate sunt congelate pentru a fi distribuite catre consumatorii din Viena, pentru consum in Restaurantele tip fast-food proprii, livrate la domiciliu sau cumparate spre consum propriu.
Elementul fast-food se refera la posibilitatea de consumare rapida, nu tipul mancarii (nu vorbim de hamburger sau kebab), sunt mancaruri gatite in ceaun in cantitati mari.
Promovam un concept nou pe piata europeana, o varianta de catering fast-food sanatos, foarte apreciat in Viena.

Bucatar Sef / Executive Chef - Fast Food Catering in Budapesta  -  GUB Systemgastronomie Ges.m.b.H.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles