Publicat 05 Ian 2021 | Reactualizat 02 Feb 2021 | Expiră 05 Feb 2021

Bucatar / Experienta strainatate / 900 Euro, meniu dietetic

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Bucatar calificat, pasionat de gatitul sanatos, nutritie, care vrea sa experimenteze gatitul dupa retete documentat medical, in liniste, de calitate, pentru un grup mic de persoane - max 20. Ne dorim ca el sa iubeasca muntele la fel de mult ca si noi. Experienta in strainatate este de preferat, dorinta de relocare, posibilitate de naveta o data pe saptamana.

Descrierea jobului

-Coordoneaza echipa din bucatarie (cu circuit inchis, fara comenzi a la carte) in vederea pregatirii meniului standard, stabilit de o echipa de doctori al pensiunii, max 20 persoane,
-Respecta meniul existent si contribuie la imbunatatirea lui, impreuna cu managementul firmei,
-Foloseste numai materii prime de calitate
-Verifica fiecare preparat, din punct de vedere calitativ si cantitativ, inainte de preluarea acestora de catre personalul de servire,
-Respecta toate normele de igiena in cadrul tuturor activitatilor din bucatarie,
-Verifica si receptioneaza marfurile livrate de catre furnizori, din punct de vedere calitativ si cantitativ,
-Intocmeste fisele de necesar marfa,
-Raspunde de buna functionare si utilizare a obiectelor care fac parte din inventarul bucatariei,
-Respectarea timpilor de executie al tuturor preparatelor din meniu,
-Mentine standardele de pastrare si depozitare ale produselor alimentare si ale celor de curatenie, conform planului HACCP instituit in cadrul locatiei,
-Responsabil de respectarea standardelor de calitate, siguranta si protectia muncii, conform normelor legislative in vigoare,

Specificatiile postului:

-Diploma de calificare in domeniu;
-Experienta de minim 5 ani ca bucatar;
-Amabilitate, solicitudine;
-Atitudine pozitiva si concilianta in relatiile cu colegii;
-Disponibilitate pentru compromisul constructiv.

Beneficii:

-Salariu competitiv cu valorile europene, bazat pe experienta,
-Mediu de lucru relaxat,
-Program de lucru - 12.00 pm - 8.00 pm
-Cheltuieli transport platit,
-Cazare in conditii civilizate,
- 2 mese / zi

Pensiune de prestigiu, concentrata pe pachete de wellness / sanatate ( meniu fix, stabilit de o echipa de doctori, lectii de yoga, sauna, hot tube, plimbari pe munte) , circuit inchis, foarte linistita - max 15 oaspeti, 11 camere. Activitatea s-a inceput acum 4 ani, cu un management cu experienta in strainatate, obtinand multe premii , inclusiv nominalizare intr-un top mondial, de catre un ziar englez. Punem mare accent pe calitate, detaliu si profesionalism, incurajand personalul nostru sa invete, sa se relaxeze, sa participe la activitatile clientilor, pe cat posibil!

www.akasharetreat.com

Expirat
Bucatar / Experienta strainatate / 900 Euro, meniu dietetic  -  Turism Regard S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles