Publicat 15 Feb 2017 | Expiră 19 Mar 2017

BUCATAR , TENERIFE, INSULELE CANARE, SPANIA

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam o persoana cu pregatire si experienta pentru a coordona si executa activitatile in bucatarie. Este important sa ai o atitudine pozitiva si de team work. Creativitatea si eficientizarea sunt apreciate. Bucataria este intr un spatiu deschis, existand in permanenta comunicare cu staff ul si clientii. Mediul de lucru este placut si friendly.

•experienta de minim 2 ani ca bucatar ; •aspect fizic placut, prezenta agreabila, amabilitate, solicitudine; •atitudine pozitiva si concilianta in relatiile cu clientii si colegii; •disponibilitate pentru compromisul constructiv. Limba engleza cel putin la nivel mediu.

Descrierea jobului

•sa pregateasca meniul; •sa comande, sa testeze, sa receptioneze si sa depoziteze ingredientele alimentare; •sa pregateasca mancarea in conformitate cu retetele si formulele date •pregatirea mai multor feluri de mancare in acelasi timp, in functie si in ordinea comenzilor; •sa aranjeze si sa decoreze mancarea inainte de a fi servita •sa coopereze la curatarea si intretinerea ustensilelor de bucatarie si a echipamentului;. •sa tina cont de perisabilitate, termenul de garantie, de modul in care urmeaza sa fie folosite ingredientele; •face prelucrarile preliminare gatitului - sorteaza, curata, spala, divizeaza si mai apoi gateste Coordoneaza si verifica restul echipei. Detalii referitoare la posibilitatile de cazare si drum vor fi discutate in cadrul interviului

Compania este fondata in Tenerife, Insulele Canare, in anul 2011 si este sustinuta de o echipa tanara de nationalitate romana. Ne desfasuram activitatea in 2 locatii, ambele cu circuit inchis in cadrul complexelor rezidentiale din partea de sud a insulei, Costa Adeje. Datorita climei favorabile se lucreaza pe tot parcursul anului.

Expirat

BUCATAR , TENERIFE, INSULELE CANARE, SPANIA  -  Paradise Tenerife