Publicat 03 Mai 2019 | Reactualizat 02 Iun 2019 | Expiră 03 Iun 2019

Brutar- Brutaria ARCADA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii medii sau Profesionala cu specific in Industria Alimentara

Calificare -Brutar

Descrierea jobului

- sa trateze si sa proceseze materiile prime si ingredientele (faina, grasimile, zaharul, drojdia, apa etc);
-sa faca diferite aluaturi si mixturi conform retetei de productie;
-sa traga in forme aluatul si produsele de panificatie, pastele;
-sa faca paine, aluaturi si alte produse de panificatie;
-sa curete, sa intretina masinile si echipamentul folosit;

Responsabilitati brutar cocator:
- Dospirea finala a semipreparatelor;
- Coacerea semipreparatelor;
- Responsabilitati pe linie de Sistem Management Integrat

Responsabilitati brutar framantator:
Framanta aluaturi si prospaturi de consistenta corespunzatoare, respectind timpii de framantare si reframantare, temperaturile finale la aluaturi si prospaturi conform retetei de fabricatie.

Expirat
Brutar- Brutaria ARCADA  -  Arcada Company

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles