Broker asigurari/credite/vacante

Oraș de lucru
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Calitati candidat ideal :
  • Bun comunicator/sociabil;
  • Capacitatea de a asculta interlocutorul;
  • Inventivitate in comunicare;
  • Potrivit pentru a relationa cu oamenii;
  • Persoana energica/extrovertita;
  • Competente digitale basic;
  • Absolvent de liceu minim;
  • Persoana abitioasa/dornica sa progreseze;
  • Capabilitatea de a oferi oamenilor solutii potrivite nevoilor lor;
  • Organizat, optimist , responsabil.

Descrierea jobului

Meseria de asistent in brokeraj presupune:
  • Vânzarea polițelor de asigurări;
  • Gestionarea post vanzare a contractelor de asigurari;
  • Asistenta in caz de dauna, etc.
  • Acestea sunt de mai multe feluri : asigurări de viață, asigurări auto, de locuință, de călătorie sau de sănătate;
  • Rolul candidatului este de a se asigura că promoveaza serviciile de asigurări și că reușește să atraga cât mai mulți potențiali clienți.

Compania ofera si alte oportunitati cum ar fi:
  • Posibilitatea de a lucra in domeniul imobiliar;
  • Intermedieri credite;
  • Vanzarea de pachete turistice.

Responsabilitati:
  • Identifici clientii potentiali (B2C sau B2B) si iei legatura cu ei;
  • Intelegi nevoile financiare ale clientilor si ii ajuti sa isi faca un plan pentru a le indeplini;
  • Negociezi cu asiguratorii si gasesti impreuna cu acestia solutiile potrivite clientilor tai;
  • Devii partener de incredere pentru clientii, empatizand si creand o relatie cu acestia;
  • Esti la curent cu piata financiara/de asigurari si serviciile noastre, astfel incat sa mentii clientii mereu informati.

Beneficii:
  • Ai un portofoliu divers de servicii (asigurari, credite, leasing, vacante, imobiliare);
  • Nu ai target impus;
  • Sprijin permanent, nu ai sef, dar ai colegi care te vor indruma spre cele mai bune rezultate;
  • Training si pregatire profesionala continua;
  • Program de lucru flexibil: part-time sau full-time;
  • Sistem motivant de promovare in cariera, bazat pe munca individuala si in echipa;
  • Posibilitate de a dezvolta o echipa proprie de consultanti;
  • Primesti comision si pentru incasarile echipei;
  • Bonusuri atractive.

Departamentul de brokeraj al companiei noastre colaboreaza direct cu brokerul numarul 2 in piata de asigurari din Romania. Dinamica dezvoltarii noastre ne-a adus in situatia de a ne mari echipa.

Va asteptam alaturi de noi !

Avem o oferta completa, atat pentru persoane fizice, cat si juridice: toate tipurile de asigurari (RCA, casco, locuinte, viata, sanatate, agricole, calatorii, cargo, raspundere civila, etc.). De asemenea, avem o colaborare excelenta pe linia intermedierii de credite imobiliare.

Misiunea noastra este de a oferi experienta si expertiza de care dispunem clientilor nostri, pentru care negociem cele mai bune solutii de asigurare.
Publicat 2 mai 2022 Reactualizat 23 mai 2022 Expiră 1 iun. 2022