de ani Fără Frică...

Publicat 04 Mar 2008 | Reactualizat 09 Mar 2008 | Expiră 04 Apr 2008

BRAND MANAGER

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Distribuitor national de produse electrocasnice, angajeaza pentru biroul din Bucuresti, Brand Manager responsabil de importul si distributia unui brand premium, distribuit in exclusivitate pe piata din Romania.

CANDIDATUL IDEAL:

• Studii superioare;
• Spirit de echipă dar in acelasi timp apt sa lucreze individual si fara foarte multa coordonare ierarhica;
• Spirit de initiativa si antreprenorial (responsabil de intreaga activitate desfasurata pe brandul respectiv)
• Minim 3 ani experienţă pe o poziţie similară (brand management, vanzari, marketing); avantaj – vnzări produse electronice, electrocasnice;
• Cunostinte de tehnice de baza (mecanica, electrica, termodinamica);usurinta in intelegerea termenilor tehnici noi; cunostinte avansate de tehnologia frigului constituie un avantaj;
• Abilitati de negociere, in special cu clientii majori, (experienta in vanzari/negocieri cu lanturile internationale de retail constituie un avantaj);
• Cunostinte de product management (pozitionare, politica de pret, managementul stocurilor, profitabilitate)
• Cunostinte de de marketing (promovare prin mijloace ATL, BTL, internet)
• Excelente abilităţi de comunicare şi negociere;
• Persoană dinamică, serioasă, rezistentă la condiţii de stres;
• Domiciliu Bucuresti;
• Permis de conducere categoria B;
• Perseverenţă n atingerea obiectivelor;
• Disponibilitate deplasari in tara si strainatate minim 60% din timpul de lucru;
• Program flexibil;
• Cunoştinţe operare PC Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
• Cunostinţe de limbă engleză/nivel avansat, scris/vorbit, germana constituie un avantaj;

Descrierea jobului

1. Realizarea targetului de vanzari;
2. Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii actuali;
3. Identificarea de noi posibilitati de dezvoltare prin atragerea de noi clienti;
4. Controlul si monitorizarea nivelului stocului si platilor clientilor;
5. Implementarea politicilor de pret, marketing si vanzarea la clientii alocati;
6. Realizarea de rapoarte de vanzari si previziuni;

BENEFICII:

• maşină de serviciu;
• laptop;
• telefon mobil;
• salariu fix +bonusuri (n funcţie de rezultate);

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

BRAND MANAGER  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles