Publicat 26 Feb 2021 | Reactualizat 28 Mar 2021 | Expiră 29 Mar 2021

Brand Manager sisteme instalatii sanitare

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Acest post ti se potriveste daca:
- esti absolvent(a) al unei institutii de invatamant superior profil Marketing sau ai master finalizat in domeniul Marketing;
- ai experienta intr-o echipa care a gestionat un proiect major;
- ai capacitate de lucru pe mai multe proiecte simultan;
- ai cunostinte de limba engleza la nivel mediu (scris, cititi, vorbit);
- ai cunostinte de MS Office;
- ai abilitati de analiza si sinteza a informatiei;
- ai abilitati de exprimare cu claritate a ideilor;
- ai abilitati de negociere si coordonare;
- ai abilitati de identificare rapida a solutiilor tehnice in termene scurte de timp.

Descrierea jobului

Denumirea postului: BRAND MANAGER pentru:
- sisteme de incalzire in pardoseala,
- instalatii cu tevi din PPR,
- sisteme de scurgere interioara din PP

Obiectivul postului: cresterea Cifrei de Afaceri si marja pentru sistemele de produse alocate. Realizare indicatori de performanta si optimizare a mixului de marketing.
Brand Managerul are urmatoarele responsabilitati principale:
- urmareste stadiile de implementare a proiectelor pentru gamele de produse alocate de la faza de validare a gamei de produse pana la implementarea acesteia.
- initiaza actiuni pentru dezvoltarea gamei de produse, supravegheaza implementarea lor si propune actiuni corective daca este cazul;
- propune si se implica in politicile de marketing pentru gama de produse atribuita;
- obtine si analizeaza reactiile clientilor/pietei la produsele lansate si propune actiuni corective daca este cazul;
- monitorizeaza piata si competitorii pentru a anticipa tendintele din piata pentru gama alocata, propune actiuni in baza acestor tendinte;
- colaboreaza cu celelalte departamente pentru a asigura stocurile de produse in conformitate cu politicile de firma; se asigura ca procesul de fabricatie dispune de toate materialele necesare pentru productia produselor nou lansate;
- colaboreaza cu Directia Calitate pentru gestionarea informatiilor tehnice si disponibilizarea acestora in organizatie;
- sustine departamentul Comercial prin cursuri/prezentari interne si externe pentru gama de produse alocata;
- raspunde la reclamatiile clientilor legate de gama de produse, impreuna cu celelalte departamente implicate.

VALROM Industrie este unul din cei mai mari producatori si furnizori de tevi si fitinguri din material plastic pentru retele si instalatii in constructii din Europa de Sud-Est. Cu o experienta de peste 20 de ani in Romania, Valrom ofera solutii complete pentru retele de apa, gaz, canalizare exterioara si interioara, instalatii termice si sanitare, energii neconventionale etc.

Suntem prezenti in Romania prin cele 2 fabrici (Bucuresti si Pantelimon) si centre logistice in toate orasele mari (Bucuresti, Iasi, Constanta, Craiova, Brasov, Cluj-Napoca).

Daca iti doresti sa lucrezi intr-un mediu de lucru dinamic, orientat pe rezultate - te asteptam in echipa noastra. Este atat de simplu!

Poti afla mai multe despre noi pe www. valrom.ro

Expirat
Brand Manager sisteme instalatii sanitare  -  VALROM INDUSTRIE

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles