BRAND MANAGER IMPLANTOLOGIE

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Absolvent facultate - STOMATOLOGIE, TEHNICA DENTARA - reprezinta un avantaj;
- Experienta in vanzari/marketing/webmarketing;
- Capacitate de a lucra concomitent la mai multe proiecte;
- Foarte buna capacitate de planificare, organizare si sinteza;
- Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Obligatoriu cunostinte avansate de limba engleza;
- Nivel avansat de operare PC, Office (Excel, PowerPoint, Word )
- Experienta in sustinerea de cursuri si traininguri reprezinta un avantaj.
- Disponibilitate pentru deplasari in cabinetele stomatologice pentru prezentari de echipamente;
- Permis conducere cat B

Descrierea jobului

- Prezentarea, promovarea şi vanzarea produselor în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;
- Asigura vizite constante, programate, in cabinetele clientilor Dentotal si a potentialilor clienti, impreuna cu agentii sau fara agenti, in vederea promovarii implanturilor si a produselor utilizate in IMPLANTOLOGIE;
- Asigura follow-up in urma vizitelor efectuate si centralizeaza toate informatiile primite.
- Propune solutii si directii de actiune pe piata imlanturilor, in urma vizitelor efectuate.
- Asigura suport telefonic si prin email pentru achizitii, agenti, ofertare, licitatii si departamentul de marketing pentru implanturi si produse utilizate in IMPLANTOLOGIE;
- Ofera suport telefonic si prin email pentru toti clientii Dentotal si pentru potentialii clienti cu privire la implanturi si a produselor utilizate in IMPLANTOLOGIE.
- Asigura o buna colaborare avantajoasa, propune si negociaza preturi si pachete promotionale cu furnizorii;
- Participa activ si propune directii de dezvoltare in implementarea si planificarea cursurilor pentru IMPLANTOLOGIE;
- Urmareste permanent activitatea concurentei in zona acoperita( implanturi si produse utilizate in IMPLANTOLOGIE;
- Sustine training-uri cu agentii pentru prezentarea implanturilor si a produselor utilizate in IMPLANTOLOGIE;
- Participa la congrese, expozitii si hands-on uri unde prezinta implanturile si produse utilizate in IMPLANTOLOGIE
- Manageriaza alegerea si colaborarea cu lideri de opinie in domeniul IMPLANTOLOGIEI.
- Participa la realizarea materialelor promotionale;
- Propune oferte si participa la stabilirea preturilor de vanzare pentru implanturi si produse utilizate in IMPLANTOLOGIE
- Realizeaza deplasari in Bucuresti si in tara pentru promovarea produselor;

Descrierea companiei

Cine suntem

Dentotal Protect este liderul de piață în România în distribuția de produse stomatologice, având peste 12 000 clienți - clinici și laboratoare stomatologice din toata țara. Compania a fost înființată în 1994 ca o afacere de familie de către medicul stomatolog Anghel Dogariu și a crescut odată cu primul val al economiei românești, având în prezent peste 120 de angajați.

În 2019, Dentotal Protect a trecut la un nou capitol de dezvoltare, compania fiind achiziționată de fondul de investiții private Abris Capital Partners. Strategia Abris Capital pentru dezvoltarea Dentotal Protect urmărește accelerarea creșterii companiei și transformarea sa într-un one-stop-shop pentru clinicile și laboratoarele stomatologice.

În mai 2020, Dentotal Protect și-a mutat activitatea logistică în Eli Park Chitila, estimând o triplare a capacității operaționale. La finalul anului 2020, compania și-a mutat birourile în clădirea Equilibrium I, din hub-ul business Barbu Văcărescu.

Publicat 22 nov. 2021 Reactualizat 20 dec. 2021 Expiră 22 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos