Publicat 28 Aug 2014 | Reactualizat 13 Sep 2014 | Expiră 14 Sep 2014

BRAND MANAGER ECHIPAMENT SPORTIV

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CERINTELE POSTULUI:
* Absolvent studii superioare;
* Experienta minim 2 ani post similar (cunostinte bune in lucrul cu lanturile de retail / distributie echipament sportiv etc);
* Cunostinte de limba engleza nivel AVANSAT;
* Cunostinte operare PC: Ms Office;internet;
* Permis auto, categoria B, cu experienta.

Candidatul ideal trebuie sa aiba capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, bun organizator, PROACTIV, dinamic, capabil sa mentina o relatie eficienta cu clientii, orientat catre nisa de sport, dispus sa participle la organizarea evenimentelor, reprezentarea si promovarea brandu-lui in mediile specifice, disponibil deplasarilor in tara si strainatate.

Descrierea jobului

• Elaborareaza, planuieste si executa un plan de vanzari strategic in si gestioneaza relatia Magazine Sport, Retaileri internationali si alte canale de business ;
• Initiaza si mentine contactul cu clientii existenti, cluburi spotive, scoli, licee, asociatii sportive, federatii etc.;
• Recruteaza si gestioneaza antrenori sportivi pentru a consolida promovarea brand-ului;
• Dezvolta prezenta si imaginea brand-ului printre clienti si consumatori, prin activitati de promovare;
• Cauta intr-un mod constant noi parteneri de afaceri si conturi strategice in teritoriu;
• Tine legatura si genereaza promotii lanturi retail;
• Administreaza si dezvolta baza de date clienti;
• Dezvolta planuri generale/ concepte de comercializare pentru conturi pentru a se asigura ca distributia/obiectivele de comercializare sunt indeplinite;
• Completeaza toate rapoartele si evidentele in timp util;
• Redacteaza si analizeaza performantele fiecarui cont in parte ca parte a unui business review in fiecare trimestru;
• Mentine legatura cu clientii periodic si raspunde de incasarea in termen a facturilor emise;
• Raspunde solicitarilor venite din partea clientilor in timp util;
• Analiza stocuri de marfa – emite comenzi pentru mentinerea eficienta a stocurilor;
• Mentine stocurile in vederea onorarii eficiente a comenzilor la un nivel eficient la stocurilor evitand supra sau sub stoc;
• Asigura analiza stocurilor de marfa primite din partea clientilor;
• Participa la evenimente si promoveaza brand-ul in mediile specifice.

BENEFICII:
- Salariul mediu NET lunar este cuprins intre 1500 si 2000 EURO (salariu fix + comision conform grilei de salarizare si comisionare).
- Se ofera telefon, auto pentru deplasari;
- Prime in functie de rezultatele obtinute;
- Program de lucru L-V, 09:00-17:00;
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

Descrierea companiei

Descrierea companiei:
CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE CE ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE IMPORT SI DISTRIBUTIE ECHIPAMENT SPORTIV BRAND DE NOTORIETATE.

Companie cu experienta in domeniul RESURSELOR UMANE, va ofera personalul de care aveti nevoie, conform profilului socio-profesional dorit. De asemenea puteti beneficia de serviciile oferite de societatea noastra in urmatoarele domenii: consultanta in Managementul Resurselor Umane (de exemplu: fise de post, structura organizatorica, regulamente de ordine interioara, politici motivationale, testare si evaluare psihologica a salariatiilor, negocierea conflictelor).

DACA TREBUIE SA ALEGI, ALEGE BINE!

Expirat
BRAND MANAGER ECHIPAMENT SPORTIV  -  MEDIA MARKET HUMAN RESOURCES

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles