Publicat 14 Oct 2019 | Reactualizat 11 Nov 2019 | Expiră 14 Nov 2019

Branch Manager/Area Sales Manager-SKUBA Romania, SIBIU

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
- Experienta intr-o pozitie de conducere, coordonare de echipe de vanzari;
- Experienta relevanta in vanzari directe, consultative;
- Experienta profesionala in domeniul pieselor de schimb pentru camioane sau vehicule comerciale - minim 2 ani;
- Cunoasterea pietei locale de profil;
- Studii superioare tehnice sau de afaceri;
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Spirit antreprenorial;
- Spirit de echipa;
- Limba engleza - nivel mediu;

Descrierea jobului

Descriere generala:
Administrarea si coordonarea activitatii filialei:
- Dezvoltarea volumului de afaceri in zona alocata;
- Gestionarea si largirea portofoliului de clienti, vanzari directe catre acestia;
- Stabilirea termenilor comerciali optimi in relatia cu clientii, in conformitate cu politica firmei; (preturi, discount-uri, marje comerciale, termene de plata, limite de credit)
- Monitorizarea competitiei;
- Managementul echipei: coordonare, evaluare, formare, motivare angajati;
- Managementul stocurilor, alte aspecte financiare;

Beneficii oferite:
- Oportunitati de dezvoltarea profesionala;
- Pachet salarial personalizat, corelat cu experienta si profilul candidatului;
- Mediu de lucru profesional, toate instrumentele necesare activitatii;

Persoanele interesate pot trimite CV-ul actualizat folosind adresa de e-mail: recrutare@skuba.ro.
Candidatii eligibili conform criteriilor de mai sus, vor fi contactati.

SKUBA GROUP (http://www.skuba.ro) este unul din liderii in distributia pieselor de schimb pentru camioane, remorci si semiremorci, din Europa Centrala si de Est.
Succesul Grupului s-a datorat experientei indelungate in aceasta industrie, mai mult de 25 de ani. Grupul inglobeaza acum 22 de companii subsidiare, cu peste 100 de filiale deschise peste 15 tari. Grupul SKUBA numara peste 1.000 de angajati, iar valoarea veniturilor aferente ultimului exercitiu financiar depaseste 250 mil. EUR.

In Romania, SKUBA a deschis operatiunile la jumatatea anului 2009, devenind in anii ce au urmat, unul dintre cei mai mari distribuitori de piese de schimb pentru vehicule industriale.
SKUBA numara in acest moment 15 filiale raspandite pe intreg cuprinsul tarii: Bucuresti, Cluj, Pitesti, Brasov, Constanta, Craiova, Sibiu, Suceava, Voluntari-Bucuresti Est, Arad, Oradea, Galati, Timisoara, Bacau si Baia-Mare.

DE CE SA LUCREZI LA SKUBA?

SKUBA poate furniza toate piesele de schimb de origine sau alternative pentru camioane, autobuze, remorci si semiremorci;
SKUBA are peste 200 de furnizori in intreaga lume;
SKUBA are peste 1.500.000 de coduri de articole diferite in sistemul sau informatic si de gestiune a afacerilor, cu una dintre cele mai mari baze de date de coduri echivalente din intreaga lume;

Expirat
Branch Manager/Area Sales Manager-SKUBA Romania, SIBIU  -  SKUBA Romania SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles