Publicat 03 Mai 2019 | Reactualizat 02 Iun 2019 | Expiră 03 Iun 2019

Brancardier / Ingrijitor

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- conditie fizica buna, apt sa gestioneze deplasarea si mobilizarea unui pacient de pe scaunul rulant in pat si invers
- dispus sa faca activitate de ingrijire si alimentare a u nui pacient
- dispus sa faca mici activitati gospodaresti
- empatic cu pacientii in suferinta
- capabil sa respecte regulile de ordine interioara
- prezenta placuta si foarte politicoasa
- corect
- sa aiba dorinta de a se perfectiona
- sa doreasca respect si sa fie apreciat

Descrierea jobului

Abia ai terminat scoala si doresti sa capeti experienta? Esti entuziast? Esti constient ca unui pacient ii poti prelungi viata daca il ingrijesti cu daruire si responsabilitate? Centru medical de ingrijire paliativa varstnici langa Palatul Parlamentului si Parcul Carol angajeaza , dispus sa faca si activitate de ingrijire a pacientului (sa-l alimenteze, sa-l schimbe, sa-l igienizeze etc.), mici deplasari la investigatii, plimbari cu locatarii si sa se implice in buna functionare a lucrurilor.
Dorim recomandari de la fostele locuri de munca.

Salariul este in functie de program, vechime si profesionalism. Ture o zi si o zi.
Relatii la telefon: Iulia-0729239369

Centru medical de ingrijiri paliative cu specializare pe persoane varstnice, locat central, in spatele Patriarhiei, langa Parcul Carol. Capacitatea centrului este mica, dar obiectivul nostru este de a ingriji pacientii la cele mai inalte standarde. Pentru aceasta este nevoie de o echipa frumoasa, unita, calificata, cu dorinta de a-si obtine satisfactii personale din cele profesionale.

Expirat
Brancardier / Ingrijitor  -  Asociatia Centrul de Ingrijire Casa Suter