Publicat 30 Sep 2019 | Reactualizat 30 Oct 2019 | Expiră 31 Oct 2019

BOOK REVIEWER (RECENZENT DE CARTE)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare;
- Cunoașterea limbii engleze și franceze – nivel avansat (scris și citit);
- Pasionat de lectură, cu un ritm bun de citire (40 pagini/ oră);
- Atenție la detalii;
- Cunoștințe de operare PC;

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
- Citește manuscrise străine, în limba engleză și franceză.
- Realizează rezumate ale cărților citite.
- Ține legătura cu agenții și editurile străine.

Beneficii:
- pachet salarial atractiv, colegi simpatici, un birou cu un feng shui excelent, fursecuri și cafea la discreție, un motan leneș și gras, bun de mângâiat ca remediu antistres.

Ne îngrijim cărțile cu un talent demn de The League of Extraordinary Gentlemen. Râdem mult, ca la un roman de Jerome K. Jerome. Seara ieșim în oraș la o bere să mai povestim, că nu ne-am mai văzut de mult. Urmărim tot ce se întâmplă în mediul editorial din Romania cu pasiunea și loialitatea cu care tații noștri urmăresc meciurile echipei favorite. Numai modestia ne mai lipsește. Și tu.

Expirat
BOOK REVIEWER (RECENZENT DE CARTE)  -  Editura Booklet

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles