Bona bebelus / Baby sitter

CONFIDENTIAL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 4000 RON
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Profesie cadru didactic (educatoare/invatatoare) sau cadru medical (asistenta medicala);
  • Persoana nefumatoare;
  • Experienta ca bona cu minim 5 ani vechime sau 2 copii ingrijiti constituie un avantaj.

Se solicita:
  • Aviz psihologic;
  • Cazier judiciar;
  • Recomandari.

Descrierea jobului

Cautam bona pentru un bebelus.

Programul de lucru va fi de 8 h/zi, de luni pana vineri, in intervalul orar 09:00-17:30 (cu pauza de masa inclusa).
Zona: Baneasa, Sector 1, Bucuresti
Salariu NET 4000 lei cu Contract Individual de Munca, tichete de masa, 21 zile de concediu platit si alte beneficii in functie de experienta.

Pentru persoanele care nu locuiesc in Bucuresti se asigura cazare intr-o locatie separata.
Pentru eficientizare, avem rugamintea sa trimiteti CV-urile la adresa viviana.varga@outlook.com.

Responsabilitati ale postului:
  • Ingrijirea si supravegherea copilului, fiind responsabila de siguranta acestuia;
  • Intretinerea curateniei in camera si la locul de joaca interior si exterior;
  • Antrenarea copilului in activitati creative si educative in raport cu varsta;
  • Insotirea copilulului in zone de agrement si parc, fiind responsabila de siguranta acestuia;
  • Administrare medicatie (la nevoie) sub atenta supraveghere a parintilor;
  • Curatat si sterilizat, dupa caz, echipamentele necesare alimentatiei, intretine curate si igienizate obiectele cu care intra in contact copilul;
  • Educarea copilului privind comportamentele de igienă și siguranță personală;
  • Ingrijirea hainelor micutului (spalat si calcat in timpul in care nu supravegheaza copilul);
  • Se ingrijeste de igiena personala a copilului;
  • Urmareste principiile de igiena alimentara, verifica termenul de garantie a alimentelor.
Publicat 6 mai 2022 Expiră 5 iun. 2022