Publicat 18 Nov 2019 | Expiră 19 Dec 2019

Biolog / Ing. Industrie Alimentară

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Descrierea jobului

PROFILUL PROFESIONAL

- Studii superioare: industrie alimentară, biologie sau medicină veterinară.
- Cunoștințe de microbiologie.
- Experiența anterioară de lucru în microbiologie reprezintă un avantaj.
- Capacitatea de a respecta protocoale de lucru și de a se auto verifica în muncă.
- Capacitate de a se încadra în timp, de a organiza timpul de lucru propriu.

ATRIBUȚII FUNCȚIONALE:

- Participă zilnic la activitatea laboratorului, în conformitate cu planul de activitate stabilit.
- Efectuează analizele microbiologice de laborator, conform standardelor în vigoare.
- Prepară mediile de cultură.
- Cultivă și izolează culturi de bacterii sau microorganisme pe medii specifice, într-un mediu controlat.
- Pregătește instrumentarul pentru efectuarea însămânțărilor, urmărește funcționarea aparaturii de laborator.
- Prezintă rezultatele analizelor șefului ierarhic.
- Completează zilnic fișele de monitorizare din laboratorul microbiologic.
- Răspunde de modul de gestionare a deșeurilor.
- Execută spălarea, uscarea, împachetarea și sterilizarea corespunzătoare a sticlăriei.

OFERTA și BENEFICII

- Salariu motivant.
- Desfășurarea activității într-o companie prestigioasă.

ALTE BENEFICII
- Garantarea tuturor drepturilor legale ale angajaților: contract individual de muncă încheiat în formă scrisă; plata contribuției la fondul public de pensii și asigurări sociale de sănătate; indemnizație pentru incapacitate temporară de muncă/concediu de maternitate/concediu de creștere a copilului.
- Repaus săptămânal, concediu de odihnă plătit și zile libere plătite pentru evenimente familiale deosebite.
- Salariu motivant, plătit întotdeauna în 2 tranșe lunare - 15 și 30 ale lunii.
- Tichete de masă de 15 lei / zi și pachet de 2 ori pe lună cu produsele companiei (pui și ouă).
- Instruire și formare profesională, ca să devii mai eficient.

Transavia este unul dintre cele mai reputate business-uri de familie românești, cu o experiență de peste 28 de ani pe piață, timp în care a devenit liderul local al industriei de carne de pui. Companie cu capital 100% românesc, Transavia operează sustenabil cu un model de business integrat vertical pentru a oferi cel mai bun standard de alimentație consumatorilor români și de pretutindeni. Deschiderea permanentă spre inovație în business a contribuit la succesul de care Transavia se bucură astăzi, clasându-se în topul celor mai valoroase companii din România.
Calitatea produselor, precum și performanțele atinse, au adus companiei Transavia titlul onorific de Furnizor al Casei Regale a României în anul 2006, precum și o serie de premii naționale și internaționale. În prezent, Transavia are peste 2000 de angajați, 28 ferme de creștere a păsărilor și 4 ferme de producție vegetală, 2 fabrici de nutrețuri combinate, 3 abatoare performante de ultimă generație și o fabrică de procesare a cărnii. Fermele Transavia sunt localizate în 8 județe din România, în Alba, Cluj, Sibiu, Brașov, Timiș, Mureș, Harghita și Caraș Severin, unde anual se produc peste 90.000 de tone de carne de pui. Produsele companiei se ridică la cele mai înalte standarde de calitate și sunt prezente în majoritatea lanțurilor de retail modern prin brandurile Fragedo și Papane. Peste 25% la sută din producția anuală a companiei merge pe piața de export, în mai multe țări europene, precum Marea Britanie, Irlanda, Franţa, Olanda, Ungaria, Grecia, Slovacia, Bulgaria, Italia, Spania și Croația.

Expirat
Biolog / Ing. Industrie Alimentară  -  Transavia

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles