Publicat 27 Iul 2021 | Reactualizat 26 Aug 2021 | Expiră 27 Aug 2021

BIOLOG/BIOCHIMIST

5 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Synevo Romania angajeaza personal pe postul de BIOLOG/BIOCHIMIST in urmatoarele locatii si departamente:
- Laboratorul Central - Chiajna in cadrul departamentului de Microbiologie si Citologie;
- Laboratorul Baneasa (Centrul Medical Enayati) in cadrul departamentului de Microbiologie;
- Laboratorul Iancu de Hunedoara (metrou Victoriei) in cadrul departamentului de Microbiologie;
- Laboratorul Dealul Spirii (Calea 13 Septembrie) in cadrul departamentelor Hematologie, Imunologie si Biochimie;

Cerinte:

  • Studii superioare de specialitate absolvite cu diploma de master– institutie de invatamant superior de profil biochimie, chimie sau biologie, recunoscuta de OBBCSSR;
  • Drept de libera practica/ Certificat de membru OBBCSSR provizoriu; asigurare de raspundere civila profesionala (malpraxis);
  • Cunostinte generale de biologie, biochimie, hematologie, metode analitice si corelatii tehnice si cunostinte referitoare la functionarea unui laborator de analize medicale;
  • Cunostinte de operare PC;
  • Capacitate analitică – stapanirea metodelor de lucru, urmarirea si respectarea unor proceduri si instructiuni complexe de lucru;
  • Precizie, timp de reactie, orientare catre rezolvarea problemelor;
  • Disponibilitate pentru program de lucru in ture.

Descrierea jobului

  • Urmareste consumurile de materiale (reactivi, controale, calibratori, detergenti, substante decontaminante) utilizate in procesul de analiza in conformitate cu procedurile specifice;
  • Realizeaza mentenantele (zilnice, periodice, etc) echipamentelor, echipamentelor de analiza asa cum se precizeaza in manualele tehnice si de operare a acestora;
  • Verifica starea de functionare a echipamentelor inainte de inceperea lucrului;
  • Respecta procedurile specifice, instructiunile de lucru in vigoare si datele precizate in documentatia insotitoare in procesul analitic:
  • Ruleaza controlul intern si verifica rezultatele obtinute;
  • Preia probele biologice si verifica calitatea acestora (volumul, asptectul, etc) inainte de executarea analizelor;
  • Pregateste corespunzator probele biologice inainte de analiza, conform procedurilor specifice in vigoare;
  • Lucreaza probele biologice ale pacientilor corespunzatoare calitativ si cantitativ si verifica rezultatele obtinute;
  • Prelucreaza probele biologice in ordinea stabilita aplicand procedura specifica, respectand termenul stabilit pentru eliberarea rezultatelor;
  • Detecteaza erorile posibile atat la nivelul echipamentelor care ar putea influenta calitatea rezultatelor cat si la nivelul reactivilor, materialelor de control si calibrare;
  • Valideaza la nivel tehnic rezultatele analizelor lucrate;
  • Respecta cerintele standardului de acreditare, cerintele RENAR, ghidurile cerute de acreditare.

Synevo este cel mai important furnizor de servicii de diagnostic de laborator din România și are în portofoliu peste 2.000 de tipuri de analize uzuale și avansate, acoperind toate ariile terapeutice. La finalul anului 2020, Synevo România administra o rețea națională de 19 laboratoare și 126 de centre de recoltare și a efectuat pe parcursul anului peste 13 milioane de teste.

Synevo România este parte a Medicover AB, o companie internațională de servicii medicale și de diagnostic, cu sediul central în Suedia, listată la Bursa NASDAQ Stockholm. Fondată în 1995, ca răspuns la cererea din ce în ce mai mare de servicii medicale de calitate superioară din Polonia, Medicover s-a extins ulterior pe noi piețe, răspunzând unor nevoi similare. În prezent, cele mai mari operațiuni Medicover sunt în Polonia, Germania, România, Ucraina și India. Medicover oferă o gamă largă de servicii medicale prin intermediul unei rețele extinse de clinici, spitale, facilități unităti de îngrijire specializată, laboratoare și centre de recoltare, prin cele două divizii – Divizia de Servicii Medicale și Divizia de Servicii de Diagnostic.

Divizia de Servicii de Diagnostic oferă o gamă largă de servicii de laborator, incluzând analize uzuale și avansate pentru fiecare domeniu al patologiei clinice, de la teste de prevenție, până la teste pentru monitorizarea diferitelor tratamentelor. La nivel internațional activitatea este derulată prin intermediul unei rețele formate din 93 de laboratoare, 733 de centre de recoltare și 26 de clinici, active în zece țări. Principalele piețe sunt Germania, România, Ucraina și Polonia.

Divizia de Servicii Medicale oferă îngrijire medicală de cea mai bună calitate, pe baza unui model integrat de tratament, având un portofoliu variat de specialități medicale, unde atenția este concentrată pe sănătate și starea de bine a pacienților. La nivel internațional, serviciile sunt oferite în cadrul a 117 clinici, 25 de spitale, 52 cabinete stomatologice, 20 de clinici de fertilitate și 25 de centre de fitness. Principalele piețe sunt Polonia, India și România.

Pentru mai multe detalii, accesați:

www.medicover.com

Expirat
BIOLOG/BIOCHIMIST  -  SYNEVO ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles