de ani Fără Frică...

Publicat 13 Nov 2019 | Reactualizat 13 Dec 2019 | Expiră 14 Dec 2019

BIOLOG/BIOCHIMIST (program de lucru in ture de 12/24, 12/48)

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare de specialitate absolvite cu diploma de master– institutie de invatamant superior de profil biochimie, chimie sau biologie, recunoscuta de OBBCSSR;
  • Drept de libera practica – certificat de membru OBBCSSR; asigurare de raspundere civila profesionala (malpraxis);
  • Experienta intr-un un post similar de minim 1 an, in cadrul unui laborator de analize medicale;
  • Cunostinte generale de biologie, biochimie, hematologie, metode analitice si corelatii tehnice si cunostinte referitoare la functionarea unui laborator de analize medicale;
  • Cunostinte de operare PC;
  • Capacitate analitică – stapanirea metodelor de lucru, urmarirea si respectarea unor proceduri si instructiuni complexe de lucru;
  • Precizie, timp de reactie, orientare catre rezolvarea problemelor;
  • Disponibilitate pentru program de lucru in ture de 12/24, 12/48.

Descrierea jobului

Examinarea probelor biologice conform procedurilor interne si standardelor de calitatea in vederea obtinerii de rezultate valide.

  • Urmareste consumurile de materiale (reactivi, controale, calibratori, detergenti, substante decontaminante) utilizate in procesul de analiza in conformitate cu procedurile specifice;
  • Realizeaza mentenantele (zilnice, periodice, etc) echipamentelor, echipamentelor de analiza asa cum se precizeaza in manualele tehnice si de operare a acestora;
  • Verifica starea de functionare a echipamentelor inainte de inceperea lucrului;
  • Respecta procedurile specifice, instructiunile de lucru in vigoare si datele precizate in documentatia insotitoare in procesul analitic:
  • Ruleaza controlul intern si verifica rezultatele obtinute;
  • Preia probele biologice si verifica calitatea acestora (volumul, asptectul, etc) inainte de executarea analizelor;
  • Pregateste corespunzator probele biologice inainte de analiza, conform procedurilor specifice in vigoare;
  • Lucreaza probele biologice ale pacientilor corespunzatoare calitativ si cantitativ si verifica rezultatele obtinute;
  • Prelucreaza probele biologice in ordinea stabilita aplicand procedura specifica, respectand termenul stabilit pentru eliberarea rezultatelor;
  • Detecteaza erorile posibile atat la nivelul echipamentelor care ar putea influenta calitatea rezultatelor cat si la nivelul reactivilor, materialelor de control si calibrare;
  • Valideaza la nivel tehnic rezultatele analizelor lucrate;
  • Respecta cerintele standardului de acreditare, cerintele RENAR, ghidurile cerute de acreditare.

Synevo este liderul în diagnostic de laborator din România, oferind peste 2.000 de tipuri de analize uzuale și avansate, în toate domeniile de diagnostic clinic de laborator. La finalul anului 2018, Synevo România administra o rețea națională de 16 laboratoare și 99 de centre de recoltare a probelor biologice, efectuând pe parcursul întregului an aproape16 milioane de teste.

Synevo România face parte din Medicover – unul dintre cei mai importanți furnizori internaționali de servicii medicale și de diagnostic, înființat în 1995 (www.medicover.com).

Pentru mai multe informații, vizitați www.synevo.ro

Expirat
BIOLOG/BIOCHIMIST (program de lucru in ture de 12/24, 12/48)  -  SYNEVO ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles