Biolog / biochimist - BUCURESTI, sector 5

Vel Pitar - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate in specializarea biologie;
- Experienta in domeniu - minim 1 an;
- Bune cunostinte privind utilizarea instrumentelor si aparaturii specific domeniului;
- Abilitati de analiza si interpretare rezultate obtinute;
- Cunostinte operare PC;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu.

Descrierea jobului

-Preparare medii de cultura, testare selectivitate, sterilitate;
-Gestionare materiale, aparatura laborator;
-Efectuare de teste biochimice: catalaza, coagulaza, oxidaza;
-Izolare bacteriana;
- Analiza microbiologica apa, aeroflora, suprafete;
- Analiza microbiologica produse alimentare;
- Cunostinte legislatie aplicabila produselor alimentare;
- Intretinere colectie microorganisme test;
- Intocmire/actualizare instructiuni de lucru;
- Validare metode de lucru, medii utilizate;
- Intocmire rapoarte specifice de analiza.

Grupul Vel Pitar este unul dintre cei mai importanti angajatori din Romania, avand peste 3000 de angajati. Vel Pitar incurajeaza initiativa personala, oferind oportunitati deosebite de invatare si crestere, intr-un mediu ce recompenseaza performanta individuala. Angajatii nostri au sanse egale de promovare, performanta si potentialul de crestere al fiecaruia fiind criteriile unice de selectie in cadrul companiilor din grupul Vel Pitar.
Publicat 24 sept. 2021 Reactualizat 22 oct. 2021 Expiră 24 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos