Publicat 24 Mar 2020 | Reactualizat 21 Apr 2020 | Expiră 24 Apr 2020

BI Developer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Experienţă profesională dе programator baze dе date cel puţin 1-2 ani;
  • Experienta în domeniul telecomunicaţiilor, constituie un avantaj;
  • Experienţă dе 1-2 ani în analiza proiectelor şi afacerilor dobândită în urma unei activităţi profesionale relevante, constituie un avantaj;
  • Cunostinte aprofundate dе rogramare baze dе date / SQL;
  • Microsoft Office (Outlook, Excel, PPT, Access);
  • Limba engleza, nivel avansat;
  • Constituie un avantaj cunostinte dе SAS si Business Objects;
  • Constituie un avantaj cunostinte Visio, VB.

Descrierea jobului

  • Concepe, implеmenteazа si transmitе cаtrе clientii intеrni rapoartele si anаlizеlе nеcеsarе, prin cunoаsterеa in profunzime si exploаtаrea sistemelor informatice de raportare si a bazelor de date ale companiei;
  • Foloseste sistemele de raportare si analiza disponibile si exploreaza potentialul unora noi pentru a perfectiona capacitatea de extragere si analiza a datelor;
  • Dezvolta aplicatii interactive de vizualizare a datelor;
  • Defineşte cerinţe de dezvoltare si imbogatire a sistemelor datawarehouse Vodafone Romania pentru a putea raspunde solicitarilor de informatii din partea clientilor interni;
  • Prioritizeaza cererile sosite de la clientii interni, filtrand cerintele in functie de importanta/ relevanta;
  • Se implica si ofera recomandari pertinente, emite rapoarte si date corecte ca raspuns la cerintele venite de la departamentele client;
  • Previzioneaza si monitorizeaza proactiv indicatorii specifici ai departamentelor pentru care ofera suport. Functie de rezultate, cauta si apoi adreseaza recomandari departamentelor client pentru a le ajuta sa-si indeplineasca obiectivele si mentinerea excelentei operationale;
  • Contribuie cu propuneri la definirea si imbunatatirea principalilor indicatori de performanţă; generează recomandări şi susţine implementarea acţiunilor operaţionale pentru maximizarea performanţei activitatii departamentelor-client;
  • mplementeaza controale de calitate a datelor si depaneaza rapoartele in cazul aparitiei unor erori;
  • Propune si implementeaza, proactiv, masuri si instrumente care sa creasca eficienta si agilitatea activitatii de producere de informatii;
  • Implementeaza masuri de consolidare a rapoartelor produse, de reducere a redundantelor, de structurare a informatiilor circulate si de oprire a rapoartele care nu au relevanta;
  • Are un rol activ in a explica clientilor interni modul de obtinere a informatiei, definitiile utilizate, indicatorii raportati.

We want to inspire people to capture the opportunities of a digital future and build a better tomorrow. That is why we are here. Over 30 years ago, we made the first ever mobile phone call and sent the first SMS in Britain and have been changing the lives of billions of people ever since. We are taking 4G to the Moon and using big data for social good to intelligent transport systems and emergency drones, we are still shaking things up. Be part of a company which helps those who need it most. Whether teaching girls to code, providing connectivity to disaster hit areas or putting on our trainers and running for charity. We believe being different is good. We’re proud to offer equal opportunities regardless of race, nationality, cultural background, gender, age, marital status, sexual orientation, gender identity, disability, religious or political belief.
We can only leverage this diversity by building an inclusive culture where everyone is respected, can be themselves and strive to be their best. Your different perspectives help us to shape the future. The future is exciting. Ready?

Expirat
BI Developer  -  Vodafone Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles