Publicat 06 Ian 2019 | Reactualizat 03 Feb 2019 | Expiră 06 Feb 2019

Beauty consultant / Consultanți de beauty pentru Notino

10 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Căutăm consultanți de beauty pentru Notino!

Angajăm un nou coleg, pentru o experiență plăcută în lucrul cu clienții magazinului nostru din București! Căutăm o persoană care iubește business-ul nostru, care are un mindset antreprenorial și, de preferat, experiență în vânzarea produselor cosmetice sau a parfumurilor. Totuși, cel mai important aspect vizat de noi este ca persoana respectivă să fie atentă la nevoile clientului și să facă întotdeauna un mic pas în plus, pentru acesta. Ne orientăm spre aceia care ne caută – cei care sunt interesați să lucreze full time / part-time în magazinul / punctul de colectare al aromatului nostru e-shop.

Care vor fi responsabilitățile tale?
• Servirea clienților la casă – lansarea comenzilor din e-shop, ajutor în privința plății, soluționarea reclamațiilor.
• Oferirea unei mâini de ajutor pentru selectarea produselor în magazin; recomandarea activă a unor produse, în concordanță cu nevoile clienților.
• Recepționarea bunurilor din depozitul central; procesarea operațiunilor de mentenanță în depozit și alte sarcini fizice, prin natura lor, din „backstage“.
• Operațiuni la casa de marcat (acceptarea și înmânarea banilor).
• Lucrul cu software-ul intern și cu tehnologia, în general – nu trebuie să fii o fire tehnică, însă te vrem neînfricat în utilizarea unui computer sau a altor dispozitive. :-)

Ce așteptăm din partea ta?
• Abilități excelente de comunicare – atitudinea prietenoasă și entuziasmul sunt aspecte deosebit de importante.
• Interes real față de produsele cosmetice și parfumuri, pentru ca munca ta să fie cât mai agreabilă, dar și pentru a oferi clienților cea mai bună îndrumare.
• Încredere în propria persoană, responsabilitate și diligență – vrem să știm că ne putem baza unii pe alții.
• Un aspect plăcut – nu este vorba nici de proporțiile corpului, nici de make-up, ci de o impresie bună, per total.
• Cunoașterea limbii engleze la un nivel comunicațional – pentru a-i putea ajuta pe clienții străini care ne trec pragul, zi de zi.
• Experiența anterioară în cadrul unui magazin cu profil similar poate constitui un avantaj.

Descrierea jobului

Ce îți oferim?
• Lucru plăcut (full time / part-time) într-un mediu agreabil, în proximitatea produselor cosmetice și a parfumurilor.
• Sistem motivant de recompensare.
• O echipă grozavă, dinamică, formată din oameni prietenoși; un mediu de lucru informal.
• Training regulat, atât pentru produse, cât și pentru dezvoltarea abilităților de vânzare; dezvoltare personală.
• Locul de muncă: București - Mega Mall (magazin nou)

Founded back in 2004, Notino has quickly established itself as a trusted beauty online shop for cosmetics, fragrances and personal care products. In just over a decade, Notino has expanded into 22 different countries, its workforce has grown to more than 1000 people, with each of its numerous customers worldwide receiving individual attention.

Notino’s growth and expansion has not gone unrewarded. The company was included by the prestigious accounting firm Deloitte in the "Deloitte Technology Fast 50 in Central Europe" program, which highlights the 50 fastest growing technology companies, both public and private. Notino received this recognition in 2013 and 2014, as well as being nominated in the Deloitte Technology Fast 50’s “Big 5” category. In 2019, we are planning to open our stores in Bucharest, Vienna and in many other places around the Europe.

You can find more information about us on our site: https://www.notino.ro/

​Do not wait to join us! Today is yours :-)

Expirat
Beauty consultant / Consultanți de beauty pentru Notino  -  Notino s.r.o.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles