Beauty Consultant Bucuresti

Adecco Romania 1 poziție
Anunț verificat

Descrierea jobului

Client Description:

Adecco Romania recruteaza pentru clientul sau, una dintre cele mai importante companii de cosmetice Consultanti de frumusete (Beauty Advisor) – program full time, pentru brandurile de LUX: Lancôme, Yves Saint Laurent, Giorgio Armani, Biotherm, Prada, Valentino in orasele Bucuresti, Timisoara, Brasov, Sibiu,Cluj.

Responsibilities:

Cerinte:

· Dorinta de a lucra si a construi o cariera in industria de beauty;

· Abilitati de convingere, persuasiune;

· Experienta in vanzari (retail);

· Orientare spre client, orientare catre vanzari;

· Disponibilitate pentru program full time in centre comerciale tip MALL;

· Adaptabilitate privind munca in echipa;

· Adaptabilitate la regulile impuse de locatii.

Descrierea rolului:

  • Promovarea produselor de machiaj ale brandurilor de LUX, urmarind nevoia consumatorilor, educarea si gradul de satisfactie a acestora;
  • Fidelizarea clientilor in urma interactiunii cu acestia;
  • Amenajarea standului de produse conform standardelor companiei: curat, ingrijit, atent mercantizat;
  • Comunicarea permanenta cu echipa pentru sfaturi, solutii si sugestii;
  • Cunoasterea tuturor tehnicilor de vanzare/make up/produs pentru a deveni un expert in consultanta de frumusete;
  • Participarea la training-urile de produs, tehnica, machiaj si vanzari alaturi de cei mai buni experti din domeniu.

Candidate Profile:

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 16 Ian. 2023 Reactualizat 23 Ian. 2023 Expiră 15 Febr. 2023