Beauty adviser / Vanzari magazin cosmetice profesionale

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 500 EUR
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii medii/superioare;
- Seriozitate si simt al raspunderii;
- Cunoastere a tehnicilor de vanzari;
- Capacitate de a lucra independent cu minimum de supervizare;
- Abilitati interpersonale, flexibilitate si orientare catre rezultat si client;
- Motivata de rezultate;
- Calificarile de vanzator reprezinta un avantaj;
- Experienta sau calificare in domeniul coafura,cosmetica,make up si manichiura reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

- Promoveaza si vinde produsele din portofoliul companiei;
- Aranjeaza estetic marfa pe rafturi;
- Respecta regulile de vanzare a produselor (bonul fiscal etc);
- Respecta regulile interne ale companiei;
- Raspunde de incasarile zilnice;
- Mentine magazinul deschis in timpul orelor de program;
- Propune produse pentru retur;
- Propune activitati de marketing cu caracter local.
- Efectueaza receptia marfii si intocmeste documentele necesare (NIR, verificarea marfii cantitativ si calitativ);
- Mentine curatenia si igiena in magazin;
- Magazinele se afla in centre comerciale si Mall-uri.

ProBeauty este unul dintre cele mai mari lanțuri de magazine specializate pe vânzarea de produse cosmetice profesionale, echipamente și consumabile atât pentru saloane de infrumusetare din Romania cât și pentru clientul final. Cu o experienta de peste 18 ani in domeniul infrumusetarii, suntem reprezentantii a numeroase branduri renumite la nivel mondial. Scopul eforturilor noastre este de a oferi clientilor produse conform celor mai noi tendinte si de cea mai inalta calitate, dar si de a oferi servicii post-vanzare si service la un nivel cat mai ridicat .

Portofoliul de produse Pro Beauty

Portofoliul Pro Beauty este alcatuit din produse ale unor nume recunoscute pe piata internationala de cosmetica, ingrijire, coafura make up și parfumerie.

Dintre produsele vândute enumeram:

Produse de colorare, ingrijire si styling pentru par Schwarzkopf Professional, Indola; Yellow;Wella Professional;L'oreal Professional;Nook;Londa aparatura pentru coafura si frizerie Moser; Wahl; BaByliss PRO; foarfeci pentru coafura si frizerie Jaguar Solingen; mobilier pentru coafura si cosmetica AGV Group; Eternal Equipment; perii Olivia Garden; vopsea de gene si sprancene ETB Eyes;Thuya; aparatura si consumabile pentru depilare cu ceara; produse de unica folosinta pentru coafura si cosmetica; machiaj profesional Make up Factory si ETBEyes; produse pentru decorarea si ingrijirea unghiilor Thuya; ETBNails; produse ingrijire pentru barbati Dear Beard;

Produsele noastre sunt atent selectionate pentru a indeplini cele mai inalte standarde, astfel ca tu sa ai la dispozitie solutii diverse pentru serviciile oferite clientilor salonului tau. Produsele de ingrijire profesionale sunt cele care completeaza cu succes serviciile oferite in saloanele de infrumusetare, motiv pentru care le aducem mai aproape de tine prin intermediul celor 17 de puncte de vanzare situate in cele mai bune Mall-uri si Centre Comerciale din tara.

Publicat 3 aug. 2022 Reactualizat 10 aug. 2022 Expiră 2 sept. 2022