Publicat 06 Mar 2019 | Reactualizat 03 Apr 2019 | Expiră 06 Apr 2019

BEAUTY ADVISER - BANEASA

5 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Xpert Beauty caută persoane comunicative, dinamice și entuziaste care să asigure clienților o experiență plăcută de cumpărături în magazinele noastre. Atitudinea pozitivă și dorința de a rezolva prompt orice problemă sau reclamație a clienților sunt caracteristici de succes pentru noul membru al echipei noastre. Pentru a face parte din echipa noastră, este important:
- să fii absolvent de liceu (dacă ești student sau ai terminat studiile universitare este și mai bine!);
- să ai studii de make-up, cosmetica, hairstyling sau manichiura prezintă un mare avantaj;
- să prezinți un aspect profesional - business;
- să ai foarte bune abilități de comunicare, să fii capabil(ă) de crearea unor relații profesionale bazate pe încredere;
- să ai cunoștințe practice despre principiile comportamentului clientului și despre proceduri privind stocurile de inventar; să fii familiarizat(ă) cu operații matematice simple;
- să ai personalitate deschisă la nou, optimistă, pozitivă;
- să ai abilități de a lucra într-un mediu alert, să ai atenție distributivă;
- să ai flexibilitate și disponibilitate în stabilirea programului de lucru; să fii capabil(ă) să lucrezi bine în echipă;
- constituie avantaje cunoașterea limbii engleze și experiența în domeniu.

Descrierea jobului

· întâmpini și îndrumi clienții magazinului;
· oferi informații utile și recomandări despre produse, prețuri și servicii after-sale;
· vinzi produsele disponibile în magazin, potrivit cerințelor clientului, politicii de vânzări a companiei și reglementărilor legale;
· împreună cu membrii echipei, te asiguri că magazinul este aprovizionat, curat și bine întreținut, iar prezentarea produselor pe rafturi este de înaltă clasă;
· te coordonezi cu membrii echipei pentru a asigura servicii excelente clienților (mai ales în timpul orelor de vârf);
· informezi clienții despre reduceri și oferte speciale;
· ești familiarizat(ă) cu efectuarea plăților cash, prin card bancar sau prin alte metode acceptate;
· participi la împachetarea produselor în colete;
· asiguri răspunsuri prompte și competente la mesajele sosite prin e-mail;
· raportezi managerului magazinului despre părerile clienților;
· îți actualizezi cunoștințele despre produsele nou introduse în magazin.
În concluzie, te vei asigura că experiența cumpărătorilor este una plăcută iar contribuția ta la profitabilitatea magazinului este remarcabilă.
Oferim:
- program de lucru atractiv (în ture);
- salariu motivant, peste media pieței;
- echipă tânără și dinamică;
- mediu de lucru plăcut;
- bonusuri atractive și alte beneficii.

Descrierea companiei

XPERT BEAUTY DEZVALUIE LATURA SEDUCATOARE A ORICAREI FEMEI
Xpert Beauty reprezinta cel mai complex concept store de cosmetica profesionala din Romania, magazine cu produse pentru par, ten, corp, pentru ingrijirea mainilor, a unghiilor si produse de make-up, toate apartinand unor branduri internationale renumite cum ar fi Moroccan Oil, Joico, OPI, Guinot, Mary Chor, CND, Kryolan si multe altele.
In cadrul magazinelor Xpert Beauty, vizitatorii primesc recomandari personalizate din partea specialistilor avand astfel ocazia sa aleaga exact produsele adecvate tipului lor de piele sau de par.
In fiecare saptamana la Xpert Beauty sunt invitati specialisti din industria de frumusete care le ofera vizitatorilor demonstratii de maiestrie si informatii despre tendintele in domeniu. In plus, tot saptamanal, este actualizat si un stand special cu selectia de produse recomandate conform trendurilor.
SPUNEM DA STILULUI, FRUMUSETII SI MISTERULUI!
Xpert Beauty a fost gandit si proiectat sub conceptul Worry Free Zone, un spatiu unde redescoperi cat de distractiv si facil este shopping-ul, unde ai parte de o experienta placuta si memorabila, de o selectie excelenta de produse profesionale si unde beneficiezi de suportul acordat de specialisti in alegerea produselor adecvate nevoilor tale.

Expirat
BEAUTY ADVISER - BANEASA  -  XPERT BEAUTY

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles