Publicat 22 Iun 2019 | Reactualizat 22 Iul 2019 | Expiră 23 Iul 2019

Barmani si Ospatari Braseria/Terasa Dragomir Niculescu

20 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Brasserie / terasa situata pe Calea Victoriei angajeaza Barmani si Ospatari

• Experienta in domeniu.

• Cunostinte fundamentale de igiena in alimentatia publica.

Program flexibil , bonuri de masa, posibilitatea de a lucra intr o echipa tanara

Descrierea jobului

În vremea când promenadele pe bulevard, teatrul de varietăți și muzica scripcarilor erau duse la rang de arta, viziunea lui Dragomir Niculescu de a aduce în moda urbei strălucirea Parisului, prinde viață prin deschiderea, pe calea Victoriei, a celebrului magazin ce îi poarta numele.

Preparatele de valoare erau aduse, cu Orient Express, din marile capitale și degustate, întotdeauna, alături de licori prețioase, astfel încât, în scurt timp, Ora Aperitivului la Dragomir Niculescu devine motiv de şuetă pentru marile personalități ale vremii, de la politicieni la actori de teatru, jurnaliști, scriitori și personalități mondene ale epocii.

La Dragomir Niculescu – Delicatese comestibile, obisnuitii casei erau artistii de la Teatrul National si Teatrul Carabus, gazetarii din Sarindar si cei de la redactia ziarului Timpul. Petre Carp (prim mistru al vremii) trecea sa intrebe de preferata lui: excelenta branza frantuzeasca Reblochon, distinsul om politic Alexandru Marghiloman venea sa se bucure de vestitul Pelin a lui Dragomir si de branzeturile italienesti cu mucegaiuri nobile.

Expirat
Barmani si Ospatari Braseria/Terasa Dragomir Niculescu  -  Brasseria Dragomir Niculescu

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles