Barman-Ospatar

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Persoana maleabila
- Predarea clientului in conditii favorabile a comenzii
- Profesionalism
- Flexibilitate
- Empatie si comunicare nonverbala
- Bun coechipier
- Capacitatea de a ramane calm in situatii tensionate

Descrierea jobului

- Primirea oaspeților și îndrumarea acestora către o masă liberă;
- Prezentarea preparatelor;
- Oferirea de meniuri și de recomandări clienților care au nevoie de ajutor;
- Preluarea comenzii și transmiterea exigențelor clienților legate de prepararea mâncării;
- Servirea preparatelor și a băuturilor;
- Asistarea clientului în timpul serviciului și rezolvarea eventualelor reclamații sau nemulțumiri;
- Incasarea contravalorii produselor;
- Debarasarea spațiului de servire și pregătirea lui pentru viitorii clienți
- Servirea exemplară a clienților și acordarea atenției cuvenite acestora;
- Cunoașterea meniului, astfel încât să oferi informații complete;
- Îndeplinirea altor sarcini solicitate de superiorul direct, în concordanță cu necesitățile imediate ale unității;
- Întocmirea corectă a notelor de plată și încasarea acestora;
- Predarea sumelor încasate la sfârșitul turei de către șeful de sală;
Răspunderea pentru calitatea serviciilor oferite clienților și pentru experiența acestora în restaurant.

Locatie noua, Bistro & Cafe, isi va deschide portile in centrul orasului Ploiesti. Creeat din tendinte occidentale cat si nationale, cu activitate desfasurata de un grup de tineri dornici de a se afirma si a face o cariera in HoReCa.

Publicat 22 oct. 2021 Expiră 21 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos