Back office retail

Abatorul Periș SA 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Profilul candidatului:
  • Cunoaștere foarte bună a MS Office
  • Experiență de lucru în sisteme/aplicații de gestiune
  • Gândire analitică și abilități de prezentare, claritate, concizie, organizare
  • Atenție la detalii și atitudine foarte prietenoasă față de cifre și date
  • Inițiativă, responsabilitate, integritate, lucru în echipă
  • Studii medii/superioare economice (avantaj)
  • Experiență min. 1 an pe o poziție similară

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Asigură suportul pentru magazine în rezolvarea problemelor legate de sistem (utilizare POS etc);
  • Verifică existența în sistem a comenzilor efectuate de magazine, centralizează informațiile și le transmite către departamentele implicate;
  • Înregistrează în aplicația TeamApps comenzile suplimentare pentru magazine;
  • Actualizează permanent datele referitoare la comenzi, intrări (receptii), vânzări, inventare și marfă deteriorată pentru rețele partenere și magazinele proprii;
  • Verifică corectitudinea datelor privind inventarele de marfă ale magazinelor și înregistrează informațiile în SAP;
  • Se asigură de transmiterea (transferul) datelor din TeamApps în SAP;
  • Realizează modificarea în sistem a prețurilor sau a reducerilor de prețuri după ce obține aprobarea managerului direct;
  • Crearea utilizatorilor în aplicația TeamApps și setarea magazinelor (creează depozite, conturi analitice, note contabile);
  • Colaborare cu departamentul IT pentru setarea articolelor în sistem (modificare denumire, extindere magazin, etc);
  • Centralizează informațiile referitoare la navetele existente în magazinele proprii;
  • Efectuează corecția bonurilor fiscale emise de magazine;
  • Realizează comenzile pentru consumabile și papetărie ale magazinelor.

Abatorul Periș SA este una dintre cele mai mari și moderne unitatăți de abatorizare și procesare a cărnii de porc din România. Încă de la preluarea ei de către Grupul Agricover în 2015, unitatea de producție a trecut printr-un proces susținut de modernizare și retehnologizare, efortul investițional derulat până în prezent depășind 50 de milioane de lei. La data de 1 aprilie 2019, activitațile entității au fost externalizate de către Agricover SA.
Abatorul Periș beneficiază de certificare International Food Standard. Are peste 600 angajați și operează un lanț propriu de 29 de magazine de desfacere în București și împrejurimi. Susținem în mod activ numeroase ferme de porci din România și deținem parteneriate cu cele mai importante lanțuri comerciale din țară. Pentru mai multe referițe accesați www.carnedeperis.ro.

Publicat 6 Iun. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.