Publicat 31 Mar 2019 | Reactualizat 28 Apr 2019 | Expiră 01 Mai 2019

Back-Office Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

1. Cunoaste aspecte de baza cu privire la functionarea unui birou / a unei firme
2. Are experienta in functii de secretariat, administratie, office management sau raportare manageriala
3. Este capabil sa coordoneze si sa realizeze serviciile suport care sa permita functionarea optima a biroului firmei, interactionand cu si gestionand eficient furnizorii de servicii logistice si administrative ai firmei.
4. Preia și finalizează în mod eficient sarcini administrative si logistice, ajutand astfel ceilalti angajatii sa-si atinga obiectivele de performanta
5. Are atentie la detaliu, capacitate de concentrare si de lucru multitasking
6. Are abilitati de interactiune eficienta cu clientii si partenerii fimei, cu care intra in contact in contextul desfasurarii activitatilor de care este responsabil
7. Utilizeaza eficient tehnologia si aplicațiile de tip Office pentru realizarea de documente, rapoarte, situatii financiare.
8. Are prezenta si atitudine placute, care permit mentinerea unei relatii bune cu restul angajatilor, precum si cu clientii/furnizorii/partenerii firmei, cu care intra in contact.

Descrierea jobului

1. Management activitati financiare si comerciale back-office
- gestioneaza relatia cu firma de contabilitate care realizeaza situatiile financiar-contabile, asigurand transmiterea la timp catre aceasta a documentelor primare necesare si verificand respectarea obligatiilor contractuale ale acestei firme cu privire la realizarea raportarilor legale
- gestiunea relatiei cu banca
- gestiunea registrelor si a conturilor de casa (verificare si plata avansuri si deconturi) si banca (solduri la zi, plati realizate)
- urmarirea scadentelor facturilor furnizorilor si introducerea electronica a ordinelor de plata in sistemul electronic de plati al bancii, in vederea aprobarii de catre managerii firmei
- raporteaza periodic situatia conturilor firmei, precum si problemele legate de scadente depasite ale facturilor catre clienti
- gestioneaza registrul de facturi si intocmeste facturi in baza informatiilor transmise de catre responsabilii de contracte
- deschide, gestioneaza si inchide conturile de garantii deschise de societate (parc auto, garantii de buna executie etc.);
- intretine in buna ordine toate documentele contabile ale societatii, atat cele primare cat si cele transmise de catre firma de contabilitate
- intretine registrul electronic de Contracte al societatii, precum si documentatia originala a contractelor
- verifica respectarea bugetului aprobat al firmei atunci cand realizeaza plata facturilor sau a deconturilor de cheltuieli
- introduce in sistemul informatic al firmei informatii cu privire la toate platile realizate, contractele incheiate si facturile emise.

2. Office Management:
- Principala interfata cu clientii si partenerii din punct de vedere al comunicarii telefonice si al receptionarii mesajelor sosite pe adresa de mail generica a firmei;
- Monitorizarea transmisiilor formale de documente inregistrate in Registrul de intrare/iesire;
- Monitorizarea bunei functionari a biroului societatii si a existenteiconditiilor necesare pentru buna desfasurare a activitatii;
- Managementul relatiei cu furnizorii de servicii si de utilitati, gestiunea platilor catre acestia si urmarirea respectarii clauzelor contractuale privind calitatea/frecventa serviciilor
- Managementul personalului din subordine (sofer) in scopul realizarii la timp a activitatilor suport necesare activitatilor firmei

Exista oportunitatea avansarii in cariera intr-un rol de Project Management Assistant / Project Control Officer, prin implicarea in proiectele firmei. In cazul in care ocupantul job-ului detine abilitatile de baza necesare unui astfel de rol, se asigura instruire in domeniul managementului de proiect si implicarea in roluri de suport in cadrul proiectelor, care sa permita migrarea ulterioara catre un rol de executie in proiecte.

Professional Management Solutions (PMSolutions) este o companie românească de consultanță în domeniul managementului proiectelor de investitii si IT, cu acționariat privat și prezență pe piață începând din anul 2003.
Portofoliul de clienți PMSolutions include atât instituții centrale și locale ale administrației publice, cât și companii multinaționale din majoritatea domeniilor de activitate, pentru care am derulat proiecte de succes atât în România, cât și în Europa.
Suntem recunoscuți pentru profesionalism și eficiență, pentru abordarea metodologică și comunicarea eficientă, fiind una dintre cele mai cunoscute firme locale de consultanță.

Expirat
Back-Office Manager  -  PMSolutions

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles