Publicat 20 Feb 2019 | Reactualizat 20 Mar 2019 | Expiră 23 Mar 2019

BACK OFFICE MANAGER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent de studii superioare (avantaj studii economice)
- Cunostinte de contabilitate si a soft-ului SAGA
- Abilitati excelente de comunicare
- Cunostinte limba engleza (scris/conversational)
- Persoana responsabila, flexibila, capabila sa gestioneze in paralel diferite sarcini
- Rapiditate si acuratete in aplicatiile Microsoft Office (Word, Excel, Power Point)
- Atitudine proactiva, orientata spre rezultate si capacitate de incadrare in termene

Descrierea jobului

- Suport administrativ pentru Directorul General al companiei
- Gestionarea documentelor companiei, verificarea si coordonarea activitatii din birou si depozit, propunere imbunatatiri la fluxul de lucru si de documente
- Sortarea si gestionarea arhivei companiei
- Relaţia cu furnizorii impreuna cu Directorul general si departamentul de contabilitate
- Activităţi de evidenţă a personalului (fișele de pontaj lunare ale angajatilor, emitere ordine de deplasare, cererile de concediu) in colaborare cu Departamentul Financiar si HR-ul companiei
- Suport activitatilor conform certificarilor ANRE
- Activitati de contabilitate primara
- Extragerea diferitelor fise de cont din Softul SAGA
- Intocmire rapoarte management – Cash Flow, P&L impreuna cu departamentul financiar
- Asigurarea unui flux informational eficient intre departamentele din cadrul firmei
- Verificarea si administrarea procedurilor firmei
- Solutionarea diferitelor sarcini zilnice
- Completarea si urmarirea zilnica a listelor de plata si a clientilor de incasat
- Monitorizarea si actualizarea bugetelor pentru investii

Descrierea companiei

Mega Company Import Export

The Mega Company este o companie americana cu sediul in Washington D.C. infiintata in 1983.Activitatea noastra in Romania a inceput in 1990,la scurt timp dupa revolutie.In ultimii 20 de ani The Mega Company a construit aproximativ 200.000 de metri patrati de spatii comerciale si industriale.

Expirat
BACK OFFICE MANAGER  -  MEGA COMPANY IMPORT EXPORT SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles