de ani Fără Frică...

Publicat 06 Nov 2019 | Reactualizat 06 Dec 2019 | Expiră 06 Dec 2019

Back-Office Accounting Officer - depozit Giurgiu

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

  • Studii medii, de preferință cu specializare in domeniul economic sau logistic
  • Calificare in administrația vamala
  • Persoana deschisa, sociabila si comunicativa
  • Spirit de echipa, buna relaționare si gestionare a conflictelor
  • Foarte bune abilități de organizare și atenție la detalii
  • Experiență în activități de gestiune contabila primara, operatiuni vamale și comerț extern

Descrierea jobului

  • Participă la operarea sistemului de tehnologia informaţiei contabile și mișcarea stocurilor de marfă (SAP, COTAS, LOGIR, OpenTAS și alte sisteme) prin îndeplinirea sarcinilor de contabilitate, de gestiune, de evidenţă operativă în conformitate cu regulamentele legale şi înaintea termenelor limită.
  • Pregăteşte documentele, raportările relevante din sistemele informatice de gestiune, mişcări de stocuri (SAP, COTAS) pentru inventarul lunar al depozitului;
  • Gestionează registrul de reclamaţii de la clienţi sau stații de distribuţie;
  • Răspunde de păstrarea cantitativă şi calitativă a stocurilor de marfă şi a bunurilor din depozit;
  • Indeplineste formalitatile vamale necesare pentru receptia si livrarea bunurilor de la depozit;
  • Întocmeşte procesele verbale de recepţie a mărfurilor energetice accizabile achiziționate după verificarea şi recepţia acestora;

Beneficii:

  • Oportunitatea de a lucra pentru una dintre cele mai mari companii de oil&gas din Centrul si Estul Europei.
  • Pachet atractiv de beneficii;
  • Training-uri de pregătire si perfecționare profesionala

Grupul MOL este o companie multinaţională integrată şi independentă, cu operaţiuni în peste 40 de ţări şi aproximativ 30.000 de angajaţi în întreaga lume. Grupul controlează cinci rafinării şi două unităţi petrochimice la nivelul managementului integrat al Lanţului de aprovizionare, în Ungaria, Slovacia, Croaţia şi Italia. Compania deţine, de asemenea, o reţea de peste 2.000 de benzinării în Europa Centrală şi de Sud-Est, în 11 țări.

În România, MOL deţine aproximativ 200 de benzinării şi două depozite de carburant, la Giurgiu și Tileagd.

Back-Office Accounting Officer - depozit Giurgiu  -  MOL ROMANIA Petroleum Products SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles