Publicat 17 Ian 2017 | Reactualizat 17 Feb 2017 | Expiră 18 Feb 2017

Back End Developer - Let's build something BIG ! :-)

CONFIDENTIAL
1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam colegi cu multa pricepere si inventivi pentru echipa noastra de Web Development.

Candidatul ideal:
- Diploma de licenta in stiinta calculatoarelor sau experienta echivalenta
- Experienta minim 5 ani in dezvoltarea aplicatiilor web.
- Rezistent la presiunea si flexibilitatea activitatii intr-o companie tanara
- Gandire analitica, responsabil si cu spirit de initiativa.
- Focusat pe calitatea codului si pe standarde inalte de dezvoltare.
- Comunicativ, flexibil, sa aduca un aport pozitiv in cadrul echipei

Descrierea jobului

- O vasta experienta in proiectarea si dezvoltarea aplicatiilor web folosind: PHP, MySQL, Apache, Servicii Web
- Buna intelegere a framework-urilor cu arhitectura MVC (Laravel, Symfony 2, Phalcon)
- Experienta cu metodologiile de dezvoltare software Scrum/Agile
- O fundatie solida de cunostinte in stiinta calculatoarelor precum si abilitati complete de inginerie software: Object Oriented Programming, Design Patterns, UnitTesting, Automated Builds.
- Experienta in dezvoltarea aplicatiilor in cloud
- Prioritizarea si organizarea eficienta a propriei activitati

Descrierea companiei

Ce NU facem:
1. Nu construim site-uri "de la zero" in Wordpress, Drupal etc.
2. Nu lucram pentru clienti pretentiosi care isi schimba cerintele de la o zi la alta
3. Nu construim magazine de ecommerce in Prestashop, Magento, Opencart etc.
4. Nu lucram part time. Nu aplica daca vrei part time.

Ce facem:
1. Construim ceva sexy in materie de e-commerce :)
2. Bem cafeaua si stam la bancuri in fiecare zi

Ce avem nevoie sa faci tu:
1. Sa iti pui amprenta si sa vii cu idei despre cum ar trebui sa arate procesul de e-commerce
2. Sa construim impreuna o companie multinationala in care sa ai venituri (fixe si bonusuri) ca developer mai mari decat in orice companie din Romania (MINIM 1500 eur net/luna in primele 3 luni pana vedem cat esti de bun)

Expirat
Back End Developer - Let's build something BIG ! :-)  -  CONFIDENTIAL

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă