Publicat 19 Ian 2019 | Reactualizat 18 Feb 2019 | Expiră 19 Feb 2019

B2B – Reprezentant Regional Vanzari Industrial – Zona West

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Firma Elvetiana, cu productie in Romania, producatoare de semifabricate din cupru şi aliaje din cupru angajeaza reprezentant regional vanzari (zona de Vest).

PROFILUL CANDIDATULUI:

  • Experienta in vanzarile B2B in domeniul industrial - reprezinta avantaj
  • Abilitati de relationare si comunicare: prezenta placuta, cu un mod de comunicare convingatoare, abilitati bune de negociere
  • Exigent cu el insasi, cu standarde inalte de lucru
  • Ambitie, dorinta de autodepasire, orientare catre rezultat
  • Disponibilitate la deplasari (Zona Vest), permis de conducere categoria B - obligatoriu.
  • Pregatire profesionala in domeniul tehnic sau economic – reprezinta avantaj

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI

  • Contactarea telefonica a potentialilor clienti in vederea stabilirii intalnirilor de vanzare la sediul clientului
  • Identificarea nevoilor clientilor si a oportunitatilor de vanzare – orientare catre client
  • Capacitatea de a mentine o relatie de business pe termen lung
  • Cunoasterea produselor si termenelor tehnice din domeniu pentru oferirea solutiilor adaptate nevoilor clientilor
  • Negocierea termenilor contactuali si inchiderea vanzarilor
  • Intocmirea periodica a rapoartelor de vanzare
  • Marirea portofoliului de cienti si mentinerea relatiilor cu cei existenti

BENEFICII
  • Vei face parte dintr-o echipa profesionista cu o cultura organizationala Elvetiana
  • Avantajele unei firme producatoare cu experieneta de aproape 100 de ani in Romania
  • Salariu atractiv + comisioane din vanzari
  • Masina de serviciu si decont delegatii
  • Contract de munca nedeterminat cu program de lucru de luni pana vineri

Compania angajatoare este din Elvetia cu fabrica de productie in Romania cu un istoric aproape de 100 de ani. Produce materie prima din cupru si aliaje pentru industria prelucratoare.

  • Hummark este un Brand din Cluj-Napoca, care ofera sprijin profesional Partenerilor sai in procesul de recrutare si selectie al angajatilor adecvati. Oferim suport candidatilor in identificare punctelor forte si cautam sa identificam jobul cel mai potrivit. www.hummark.ro

Expirat
B2B – Reprezentant Regional Vanzari Industrial – Zona West  -  Hummark

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles