Avocat stagiar

Cabinet Avocatura Radulescu C. Catalina Mihaela 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Căutăm un coleg/colegă pasionat de natură și de protecția mediului, o persoană dinamică, cu disponibilitate pentru deplasări interne și internaționale, o persoană responsabilă cu capacitatea de a respecta termenele legale și stabilite convențional.
Cerințe obigatorii : Limba engleză la nivel avansat; cunoștințe de operare PC (în special Word, Excel);
Reprezintă un avantaj:, cunoștințele de dreptul mediului precum și experiența anterioară;

Descrierea jobului

Activități de consultanță juridică în drept civil, contencios administrativ, drept penal, dreptul mediului, etc, participarea la dezbateri/conferințe, pe probleme de drept.
Activități de analiză juridică a legislației naționale și comunitare.
Redactare acte specifice litigiilor: cereri de chemare în judecată, întâmpinări, plângeri, căi de atac, reprezentare în instanța, arhive, registraturi, etc.

CV-uri pot fi trimise pe adresa cabavenvlaw@gmail.com, până la data de 15 iunie 2022.
Precizăm că poate urma un interviu/o probă scrisă.
Onorariu intre 1500 lei si 4000 lei net.
Publicat 6 Iun. 2022 Reactualizat 4 Iul. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.