Publicat 09 Nov 2020 | Reactualizat 18 Dec 2020 | Expiră 05 Ian 2021

Avocat Senior (program full time)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ciucan & Asociații SCA recrutează avocat definitiv litigii – drept comercial/civil, cu program full time si perioada nedeterminata.

EXPERIENȚĂ NECESARĂ
– avocat definitiv;
– experiență profesională în domeniul dreptului comercial și al dreptului civil de minim 5 ani de la definitivarea în profesie;
– abilități avansate de comunicare și scriere juridică, atât în limba română cât și în limba engleză;
– capacitate de scriere cu acuratețe, de analiză, sinteză și organizare;
– experiență de lucru cu clienții, abilitatea de a prioritiza și eficientiza timpul de lucru, atunci când lucrează în proiecte cu termen de livrare urgent;
– experiență de lucru in echipă;
– atitudine orientată problem-solving, dorință de muncă, atenție deosebită la detalii;

Cunoștințele avansate de operare a calculatorului (Microsoft Office), disponibilitatea de a călători la instanțele din țară şi permisul de conducere categoria “B” reprezintă criterii obligatorii de selecție.

Descrierea jobului

Activitatea constă în asigurarea asistenței şi reprezentării clienților, de la procesul de analizare a înscrisurilor și identificarea soluției legale, redactarea tuturor documentelor în dosar, într-o manieră profesionistă și eficientă şi până la asigurarea asistenței și reprezentării în fața instanțelor judecătorești.

Ciucan & Asociații recrutează Avocat Senior pentru a se alătura echipei noastre de litigii.

Ciucan & Asociații este o societate de tip „boutique law firm” prezentă pe piața avocaturii de business din România de peste 13 ani, reprezentând atât clienți locali cât și internaționali.
Persoanele interesate sunt rugate să transmită un curriculum vitae la adresa de e-mail: [email protected]

Expirat
Avocat Senior (program full time)  -  SOCIETATEA CIVILA DE AVOCATI

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles