Publicat 20 Feb 2019 | Reactualizat 20 Mar 2019 | Expiră 23 Mar 2019

Avocat junior/Avocat definitiv

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CERINTE AVOCAT JUNIOR

  • admis în Baroul București
  • experienta anterioară constituie avantaj
  • abilități bune de redactat documente și emailuri
  • bun comunicator, orientat pe soluții
  • abilități avansate de scris și comunicare orală în limba engleză (foarte important)
  • familiaritate în lucrul cu pachetul MS Office (Word, Excel)
  • persoana flexibila si adaptabila

CERINTE AVOCAT DEFNITIV
  • avocat definitiv cu 2-3 ani de experienta in domeniu

Descrierea jobului

BENEFICII

  • salariu motivant
  • locatie centrala
  • colectiv placut

RESPONSABILITATI AVOCAT JUNIOR
  • diverse activitati care trebuie indeplinite in domeniile drept societar, proprietati imobiliare, fuziuni si achizitii, litigii
  • activități colectare creante (insolvente, executari silite)
  • activități de cercetare, evidenta situatii clienti, corespondenta cu executori judecatoresti, pregatire dosare executare
  • activitati de teren la Registrul Comerțului, instante judecatoresti, alte autoritati/institutii publice etc.

RESPONSABILITATI AVOCAT DEFINITIV
  • activități de cercetare, redactare opinii juridice, documente pentru autoritati, instante judecatoresti
  • corespondenta cu clientii
  • elaborare si revizuire contracte si memorandumuri

Asteptam cu interes CV-urile dumneavoastra si scrisoarea de intentie, in limbile romana si engleza, la adresa noastra de email bucharest@konecna-zacha.com.

Suntem specializati in oferirea de consultanta juridica pentru clienti straini si romani care isi desfasoara activitatea pe teritoriul Europei Centrale si de Est, in special in Republica Ceha, Slovacia, Bulgaria, Romania si Rusia. Pentru a mentine un standard cat mai ridicat al serviciilor oferite, suntem specializati in anumite ramuri de drept cu privire la care avocatii nostri au acumulat pregatirea si experienta necesara.

Oferim atat consultanta in probleme punctuale, cat si consultanta si asistenta continua si complexa clientilor nostri. Pregatim solutii adaptate nevoilor curente ale clientilor si cerintelor acestora si, de asemenea suntem orientati spre depistarea si exploatarea potentialului de dezvoltare pe viitor. Scopul nostru este acela de a combina cele mai ridicate standarde profesionale cu eficienta, abilitatea de a raspunde prompt si cu disponibilitatea de a ne indeplini sarcinile intr-o echipa de consultanta extinsa.

Din anul 2000 ii ajutam pe clientii nostri in activitatea lor si intelegem pe deplin consecintele pe care actiunile legale de orice fel le pot avea asupra activitatii de afaceri, indiferent de domeniu, fie ca este vorba de fuziuni si achizitii, drept societar, colectare creante, proprietate intelectuala, proprietati imobiliare sau litigii.

Ne ocupam permanent de dezvoltarea profesionala a echipei noastre si astfel, suntem pregatiti să oferim consultanta juridica in legatura cu tranzactii complexe la nivel inalt. Din acest motiv suntem frecvent recunoscuti in randul celor mai bune firme de avocatura din centrul si estul Europei.

Informatii detaliate despre firma noastra de avocatura sunt disponibile pe www.konecna-zacha.com.

Expirat
Avocat junior/Avocat definitiv  -  KONECNA & ZACHA SPARL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles