Publicat 14 Feb 2008 | Reactualizat 14 Mar 2008 | Expiră 16 Mar 2008

AVOCAT DEFINITIV

CONFIDENTIAL
2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- avocat definitiv de cel putin 1 an;
- cel putin 2 ani de experienta concreta in odmeniul dreptului civil si comercial;
- membru al Baroului Bucuresti;
- experienta in tranzactii imobiliare constituie un avantaj;
- experienta in litigii (atat in faza prelitigioasa cat si in instanta de judecata) este esentiala;
- capacitate de analiza si sinteza;
- capacitate de lucru in conditii de stres si termene scurte;
- abilitati de comunicare;
- abilitati de raportare eficienta catre client a activitatilor desfasurate;
- cunoasterea limbii engleze, vorbit si scris fara dictionar, este un avantaj decisiv;

Descrierea jobului

Pozitiile presupun:
- asistarea si reprezentare clientilor in fata instantelor de judecata si a altor autoritati in probleme de drept civil, comercial si fiscal;
- intocmirea de documentatii due diligence privind terenuri si/sau cladiri in vederea formularii de opinii juridice pentru cumparatorii de proprietati imobiliare;
- intocmirea de contracte in domeniul dreptului comercial si civil si asistarea si reprezentarea clientilor pentru incheierea acestor contracte;
- redactarea de consultatii juridice;
- redactarea de rapoarte juridice catre clienti;

Avocatii vor avea dreptul sa gestioneze, si vor fi incurajati in acest sens dupa caz, si propria clientela.

Societate de avocatura din Bucuresti avand o clientela compusa in special din clienti ne-rezidenti.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

AVOCAT DEFINITIV  -  CONFIDENTIAL